Kto zagra Christiana Greya?

Kto zagra Christiana Greya?

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, Charlie Hunnam nie wcieli się w postać tytułowego bohatera filmu „50 twarzy Greya”. Jak podają media, aktor znany m.in. z filmu „Hooligans” stwierdził, że nie ma czasu na pracę przy tym filmie, ponieważ jest zajęty innymi projektami. Mimo tego, pojawiają się również informacje, jakoby Hunnam zrezygnował z roli z zupełnie innych powodów. Istnieje ponoć spora grupa miłośników powieści E. L. James, którzy nie życzą sobie, żeby ten aktor został odtwórcą głównej roli.

O tym, że to właśnie przystojny Charlie Hunnam zostanie ekranowym Greyem poinformowała kilka tygodni temu sama autorka bestsellerowej powieści, E. L. James. Szybko jednak okazało się, że ten pomysł nie przypadł do gustu wielbicielom jej książek. Z wypowiedzi umieszczanych w sieci wynikało, że czytelnicy chcą, aby w rolę głównego bohatera wcielił się znany z sagi „Zmierzch” Robert Pattinson albo znany z filmów „Pamiętnik” lub „DriveRyan Gosling. Protest przeciwko Hunnamowi był tak poważny, że fani „50 twarzy Greya” stworzyli petycję opublikowaną na stronie change.org. Podpisywać mieli ją wszyscy ci, którzy nie chcą zobaczyć go w tej ekranizacji. Dodatkowo, wielbicielom książki nie podobał się też pomysł, by partnerką filmowego Greya, Anastasią Steele została Dakota Johnson.

Rezygnacja Hunnama z roli w „50 twarzach Greya” jest o tyle zaskakująca, że początkowo był on bardzo zadowolony z otrzymanej propozycji. Przyznawał, że od momentu, w którym przeczytał scenariusz, chciał zagrać w tej ekranizacji. Dość dziwne jest więc, że po paru tygodniach uznał, iż nie ma na to czasu. Z pewnością jednak jego rezygnacja ucieszyła wszystkich przeciwników, którzy podpisywali wspomniana petycję. Problemem może być jednak to, że choć premiera filmu planowana jest na sierpień przyszłego roku, to wciąż nie wiadomo, kto zagra głównego bohatera. Jeżeli w szybkim czasie nie uda się zaangażować do tej roli innego aktora, być może będzie trzeba przesunąć datę premiery.

„50 twarzy Greya” to erotyczna powieść o biznesmenie Christianie Greyu, który wraz ze swoja partnerką seksualną odkrywa perwersyjną stronę seksu. W książce nie brakuje scen o charakterze sadomasochistycznym, przez co od początku wzbudza ona tak wiele kontrowersji. Mimo tego, osiągnęła status bestsellera, sprzedając się w dziesiątkach milionów egzemplarzy. Jej popularność była tak wielka, że pod względem sprzedaży, książka pobiła nawet ostatnią część przygód Harry’ego Pottera.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz