Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona
Vicky Cristina Barcelona (2008)

komedia, melodramat
Produkcja: Hiszpania, USA
Data premiery: 2009-04-17 (Polska), 2008-05-17 (Świat)
Dystrybutor: Kino Świat

Są filmy i filmiki. Jest też „Vicky Cristina Barcelona” – wyjątkowy kawałek dobrego kina, którego nie można wręcz przeoczyć.

Wydawało Ci się, że przyjaźń między kobietami to wyłącznie ploteczki przy kawce i zakupowe szaleństwa? Myślałeś, że erotyczne trójkąty to jakieś wyuzdane pozycje rodem z taniego filmu pornograficznego? A Barcelona kojarzy Ci się tylko z piłką nożną i stadionowym widowiskiem?

Nic z tych rzeczy.

Nowy film Woody’ego Allen’a jak zawsze zaskoczył. Nie łudź się – żadnej z wyżej opisanych rzeczy w nim nie zobaczysz. Ba! Okaże się nawet, że Barcelona zacznie Ci się kojarzyć z niesamowitą muzyką, widokami zapierającymi dech w piersiach widokami, których szalonym pędzlem malarza, którego nie znajdziesz nigdzie indziej. A jeśli byłeś zagorzałym przeciwnikiem trójkątów towarzyskich – na własnej skórze poczujesz, że nie musi to być coś wymuszonego, sztucznego ani… opierającego się na seksie. A dwie przyjaciółki w tajemnicy przed sobą podzielą się jednym mężczyzną. Czemu nie?

Vicky Cristina Barcelona” to film dla cierpliwych, wytrwałych i lubiących nastrój napięcia i oczekiwania. I świetna obsada: Scarlett Johansson – kusząca i uwodzicielska, Penélope Cruz – szalona i namiętna, Rebecca Hall – nieśmiała z nutką dekadencji oraz Javier Bardem – charyzmatyczny, szczery i bezpośredni aż do bólu. Warto zobaczyć.

GD Star Rating
loading...
Vicky Cristina Barcelona, 1.9 out of 5 based on 6 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz