RED


RED

komedia, akcja
Reżyser: Robert Schwentke
Produkcja: USA
Data premiery: 15.10.2010 (Polska), 29.09.2010 (Świat)
Dystrybutor: Monolith Films

Obsada „RED” to plejada hollywoodzkich bohaterów, nieco podstarzałych, ale nadal budzących dzikie emocje: bohaterski Bruce Willis, nieprzewidywalny John Malkovich, zachwycający Morgan Freeman i inni, którzy zestawieni razem w jednym filmie są całkiem niezłą ekipą!
Komedia i akcja, w której na jednym ekranie pojawia się tylko znanych „gwiazd” hollywoodzkiego światka nie może ujść uwadze prawdziwych kino maniaków. I tak też jest. Czas spędzony w kinie na „RED” to sporo dobrej zabawy, ciętego humoru, sympatycznych postaci – a przy tym całej gamy strzelankowego wyboru, akcja, sensacja i dużo wybuchów. Fabuła bez górnolotnych ambicji, głębokiej filozofii czy niesienia za sobą jakichkolwiek morałów. Ot, film stworzony dla rozrywki tych, którzy lubią chrupać popcorn przy ciekawym filmie, który nie zanudza, nie straszy, nie budzi nerwów i nie prowadzi do wybuchów śmiechu, podczas których zakrztusić się można popcornem.

Stworzony do kina – idealny dla tych, którzy szukają rozrywki gwarantowanej, ale nie wyszukanej. I choć to niezły na sobotnie popołudnie film, to aż dziw bierze jak do czegoś takiego udało się namówić tyle znanych osób? Freeman zwykle szuka scenariuszy ambitnie, Willis lubi błysnąć i pokazywać się jako bohater mocny, ale i niestandardowy, Malkovich to geniusz postaci psychopatycznych. A tu? A tu wygrali pewną oglądalność, która gdy wreszcie pojawi się w telewizyjnych odbiornikach, pewnie będzie w nich gości 10 razy do roku.

Nieco akcji: emerytowani agenci CIA wiedzą zbyt wiele o krajowych spiskach, tajemnicach, przekrętach i drugim dnie życia, więc szybko lądują na przysłowiowym dywaniku, a CIA chce się ich pozbyć. Zwierają więc zwarte szeregi i przy akompaniamencie karabinów, granatów, bomb i dobrego humoru stawiają czoła eks kolegom i nieprzewidywalnym sytuacjom, które pokazują, ze nie wszystko jest takie, jakim się wydaje.

Brzmi przyjemnie? „RED” na miły relaks w kinie – oczywiście!

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Jeden komentarz

  1. Maciej /

    Kupa śmiechu:) Mi się to skojarzyło z „Niezniszczalnymi” – też plejada gwiazd, też sensacja i też z przymrużeniem oka. Jeśli ktoś szuka ambitnego kina, będzie rozczarowany. Jeśli szuka lekkiej rozrywki – będzie zadowolony.

    GD Star Rating
    loading...

Zostaw komentarz