Hostel

HostelRecenzja filmu: Hostel

horror
Reżyseria: Eli Roth
Scenariusz: Eli Roth
Premiera: 03.03.2006 (Polska) 17.09.2005 (świat)
Produkcja: USA

Jeśli chciałbyś obejrzeć film, od którego włos zjeży Ci się na plecach ze strachu, zdecydowanie nie powinien być to „Hostel”. To horror nakręcony z myślą o miłośnikach dużej ilości krwi i brutalnych scen, a nie tych, którzy cenią sobie napięcie i autentyczne emocje.

Krew, przemoc i niczym nieuzasadniona brutalność to jedyne, co może nas w nim zaszokować czy zaskoczyć. Fabuła filmu jest dość prosta i mało zaskakująca, żeby nie powiedzieć schematyczna i oklepana.

Dwóch przyjaciół wyrusza do Europy w poszukiwaniu przygód. Po drodze poznają Oliego, który towarzyszy im w ich podróży. Oli roztacza przed nimi wizję fantastycznego miejsca w Słowacji, gdzie piękne kobiety o typowo europejskiej urodzie tylko czekają na to, by ktoś je uwiódł. To wystarczy, by przekonać młodych podróżników, żeby się tam wybrać. Decyzja, którą podjęli na zawsze zmienia ich życie. Zamiast rozpustnego raju w Słowacji czeka na nich istny horror.

Fabuła jest raczej sztampowa, dalszy rozwój akcji również nie zaskakuje. Kolejny sceny tortur raczej obrzydzają i zniesmaczają niż przerażają. Pokazano je z anatomiczną wręcz precyzją. Założeniem reżysera było dotarcie do najciemniejszych zakątków ludzkiego umysłu. Trzeba przyznać, że sceny przedstawione w filmie mogą szokować, trudno jednak znaleźć kogoś, kto chciałby oglądać tak brutalną przemoc dla własnej przyjemności.

Na uwagę zasługuje tylko zakończenie filmu, które w przeciwności do całej reszty jest nieco zaskakujące i przesycone emocjami. Gra aktorska, podobnie jak fabuła, nie zachwyca. Gdyby nie obrzydliwe sceny przemocy, film nie miałby widzowi zupełnie nic do zaoferowania. Trudno wiec oprzeć się wrażeniu, że cała niezbyt skomplikowana fabuła była dla reżysera pretekstem do naturalistycznego przedstawienia scen tortur.

Obejrzyj zwiastun filmu „Hostel”.

GD Star Rating
loading...
Hostel, 3.2 out of 5 based on 5 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Jeden komentarz

  1. Alicja /

    Co za bzdura. To nie Oli roztacza przed chłopakami wizję raju, a przypadkowo poznany w Amsterdamie alfons- naganiacz z pieprzykiem nad wargą. Oliego chłopcy poznali w Paryżu i nie miał on z brutalnymi ciemnymi biznesami hostelu nic wspólnego, a sam zginął i obcięto mu głowę.Czy Pani w ogóle ten film oglądała? Frapuje mnie też skąd nazwa hostel skoro obiekt hotelowy w którym nocują przyjaciele ma dębową recepcję, freski na ścianach i spa. Który hostel na świecie tak ma?

    GD Star Rating
    loading...

Zostaw komentarz