Zagadka nieśmiertelności – krwawy romans

Zagadka nieśmiertelności

Zagadka nieśmiertelności (The Hunger)

horror
Reżyseria: Tony Scott
Produkcja: Wielka Brytania
Data premiery: 29.04.1983 (Świat)
Dystrybutor: Warner Home Video

Zagadka nieśmiertelności” to jeden z tych filmów, które zapamiętuje się na zawsze, albo natychmiast zapomina. Bezpośredni odbiór tego filmu zależy od osobistej wrażliwości odbiorcy, umiejetności dostrzegania w pozorach czegoś głebszego i chęci odkrywania rzeczy, które ukryte są gdzieś w banalnej czasami fabule.

Film Tony”ego Scotta jest momentami szalenie odkrywczy, inspirujący i wciągający każdą kolejną klatką, w innych nieco nudnawy, jakby celowo wydłużono w nim sceny, które skrócone, nie miałyby już tego samego wyrazu. Gwiazdorska obsada: tu Susan Sarandon w roli lekarza szukające leku na starość, Dawid Bowie, jako wampir, który starzeje się gdy jego kochanka przestaje go uwielbiać i niesamowita Catherine Deneuve, która zachwyca klasą, pasją i tym czymś, czego nie zwykły w sobie miewać śmiertelniczki.Z taką ekipą nie sposób się po prostu nudzić.

Miriam Blaylock (Deneuve) to wampirzyca, która od lat przemierza świat żywiąc się nie tylko krwią, ale i muzyką poważną, która jest dla niej wszystkim, dziełami sztukami otaczającymi ją na kazdym kroku i… miłością, w poszukiwaniu której siega wciąż dalej i dalej. Problem w tym, że każdy, w kim „modliszka” się zakocha bardzo szybko traci jej zainteresowanie, a karą za ów stan jest starzenie się – w tempie dosłownie z dnia na dzień. Taki los czeka m.in Dawida Bowie, który szukając ratunku trafia na doktor Sarę Roberts – piękną, mądrą, zachwycającą. I to niestety będzie jego zguba – bo to w doktor Roberts (Sarandon) zakocha się za chwilę nieśmiertelna Miriam – popychając byłego kochanka w szpony niebytu. Czy tak samo za chwilę skończy nowa miłość, nowa inspiracja, nowa krew zmieniająca się w wampirzy horror? To warto zobaczyć!

Zagadka nieśmiertelności” zdobyła uznanie krytyków przede wszystkim dzięki doskonałym zdjęciom, nieprzeciętnym kreacjom głownych bohaterów, z których jeden zdaje się być lepszy od drugiego, świetnej muzyce przeszywającej każdą filmową klatkę i doskonałemu zakończeniu. Plus nuta refleksji: czy istnieje miłość idealna, i czy czasem nie szkoda nam jest wampirów, które okazuje się bardziej ludzkie niż ludzie?

Pozycja obowiązkowa dla tych kinomanów, którzy chcą więcej!

Obejrzyj trailer filmu „Zagadka nieśmiertelności”.

GD Star Rating
loading...
Zagadka nieśmiertelności – krwawy romans, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz