Złote Maliny – „Jack i Jill” zgarnia wszystko

Jack i Jill

Na 32. rozdaniu anty-Oscarów padł rekord – jeden film zgarnął nagrody we wszystkich kategoriach. Ten niechlubny wyczyn należy do komedii „Jack i Jill” wyreżyserowanej przez Dennisa Dugana.

Komedia opowiada perypetie rodzeństwa bliźniaków – Jacka, który jest statecznym, uporządkowanym ojcem i mężem, oraz Jill, chaotycznej i nieprzewidywalnej. Siostra przyjeżdża do brata na Święto Dziękczynienia, po którym niezbyt kwapi się do powrotu, wywracając życie rodzinne brata do góry nogami.

Adam Sandler, który zagrał tu podwójną rolę, wcielając się w dwójkę bliźniaków, został nominowany do Złotej Maliny zarówno za rolę męską, jak i kobiecą. Poza tym cała aktorska ekipa została uznana za najgorszą obsadę. Jury anty-Oscarów (650 członków Fundacji Złote Maliny oraz czytelnicy serwisu Rotten Tomatoes) nie oszczędziło nawet Ala Pacino, przyznając mu tytuł najgorszego aktora drugoplanowego. Poza tym „Jack i Jill” został „doceniony” w pozostałych kategoriach, m.in. najgorszy reżyser, najgorszy film, najgorsza aktorka drugoplanowa.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz