Udręczeni (The Haunting in Connecticut)


Udręczeni (2009)

thriller, horror
Produkcja: USA
Data premiery: 19-06-2009 (Polska), 2009-03-27 (Świat)
Dystrybutor: Gold Circle Films Lionsgate, Best Film

Film oparty prawdopodobnie na autentycznych wydarzeniach – miał być mrożącym krew w żyłach hitem horroru, a okazał się przewidywalnym „klasykiem” gatunku, które równie klasycznie wplata w swoją fabułę wszystkie możliwe wątki, które wszak powinny się znaleźć w każdym horrorze. I tak pewna bliżej nieznana nikomu rodzina musi przenieść się do nowego domu – znajdującego się w pobliżu kliniki, w której ich dziecko będzie leczone na raka. Jak możemy się spodziewać – dom będzie nawiedzony, a rodzina będzie od siebie tę myśl odsuwać.

I znów stereotypowo: za dnia toczą normalne, przy nudnawe życie, a wraz z nadejściem wieczoru zbliżają się ku nim straszne niebezpieczeństwa i nadprzyrodzone zjawiska siejące grozę i spustoszenie. Brzmi strasznie czy śmiesznie? Raczej śmiesznie.. bo jest tu już wszystko co wcześniej widzieliśmy. Bez rewelacji i z równie nieciekawym szczęśliwym zakończeniem – stąd też dziwnym trafem „Udręczeni” zdają się być tylko kopią całego tabunu filmów o nawiedzonych domach nadprzyrodzonych siłach, rodzicach, którzy nie rozumieją co się dzieje wokół itd itd.

Jakby tego było mało na koniec dowiadujemy się,że dom był wcześniej kostnicą.. i od razu odechciewa nam się dalszego oglądania – to już pachnie tak mocno klasycznymi horrorami a la „Duch” ,że nie sposób spodziewać się nawet innego zakończenia. I rzeczywiście.

Przewidywalny, banalny, nie wnoszący nic nowego.

I cóż z tego, ze cała historia mogła by być ciekawa, jeśli… takie kino, taka fabuła, taka akcja i scenki wbiłyby nas w fotel… 15 lat temu. Reżyser zdecydowanie się nie postarał. Po co powielanie, po co nawiązania do innych filmów? No i gdzie się podziała oryginalność? „Udręczeni” to film wtórny.

Obsada: Virginia Madsen, Elias Koteas, Martin Donovan, Kyle Gallner, Amanda Crew, Will Woytowich

GD Star Rating
loading...
Udręczeni (The Haunting in Connecticut), 2.8 out of 5 based on 14 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

4 komentarze

 1. Paulina /

  Ja poprostu „KOCHAM” ten film. Chcę napisać o nim prace.!

  GD Star Rating
  loading...
 2. Sebastian. /

  Paulina, ale masz fantazje. ;-D

  GD Star Rating
  loading...
 3. KIka /

  Ten thriller może wystraszyć każdego kinomana 🙂

  GD Star Rating
  loading...
 4. Bardzo słaba ocena ;/

  GD Star Rating
  loading...

Zostaw komentarz