Travolta: gra, reżyseruje, obsadza rodzinę w filmach

John Travolta

[źródło:flickr.com, Ana Kelston]

John Travolta – niezapomniany Danny z „Grease” czy Vincent z „Pulp Fiction” to nie tylko uzdolniony aktor i nieźle radzący sobie producent filmowy. Jak wyznał w wywiadzie udzielonym podczas festiwalu filmowego w czeskich Karlowych Warach, wkrótce zamierza też stanąć po drugiej stronie kamery. Travolta przymierza się do nakręcenia filmu opartego na napisanej przez siebie opowieści. Co więcej, jest to książka autobiograficzna.

Utwór pt. „Propeller One-Way Night Coach” to książka, którą Travolta napisał w 1997 r. Opowiada ona o przygodach, jakie aktor przeżył w młodości, podróżując samolotem po Stanach Zjednoczonych. Aktor przyznał, że bardzo chętnie wcieli się w jedną z postaci. Najprawdopodobniej zagra kapitana samolotu, którym będzie leciał główny bohater.

Kolejną ciekawostką jest fakt, że twórca filmu chce, aby odtwórcą głównej roli został jego syn. Natomiast matkę pierwszoplanowej postaci miałaby zagrać żona Travolty, również aktorka Kelly Preston. Pewnym jest już, że produkcja Travolty miałaby mieć formę filmu krótkometrażowego. Będzie to dramat i niewykluczone, że pojawią się w nim elementy animowane. Zaskoczyć może wybór producenta – wiele wskazuje na to, że będzie nim znany z serialu „Przystanek Alaska” Rob Morrow.

Amerykańscy recenzenci oceniający książkę Travolty nazywają ją współczesną bajką, która trafia zarówno do młodych, jak i starszych odbiorców. Chłopiec, który jest jej głównym bohaterem ma na imię Jeff i marzy o podróży samolotem. Kiedy matka obiecuje mu, że wybiorą się w taką podróż, o ile tylko uzbiera odpowiednią sumę pieniędzy, chłopiec dzielnie oszczędza każdy cent. W końcu udaje mu się zebrać całą kwotę potrzebną do wyruszenia w nieznane. Wsiadając na pokład, mały Jeff nie ma jeszcze pojęcia, jak duży wpływ ta podróż będzie miała na całe jego późniejsze życie. Ważne będą dla niego nie tylko wrażenia związane z samym lotem, ale również nowe znajomości nawiązane w trakcie lotu.

Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy fani Travolty będą mogli zobaczyć wyreżyserowany przez niego film na ekranie. Nie rozpoczęto jeszcze nawet zdjęć, więc trudno przewidzieć ewentualną datę premiery. Wywiad w trakcie festiwalu w Karlowych Warach był pierwszym, w którym Travolta tak wiele powiedział o swoich reżyserskich planach. Przypomnijmy, że podczas tego samego festiwalu aktor odebrał Kryształowy Glob za całokształt twórczości.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz