Polscy aktorzy przeciw homofobii (spot „Homofob”)

spot Homofob

Pomimo wielokrotnie organizowanych akcji społecznych, homofobia wciąż stanowi jeden z poważniejszych problemów społecznych w naszym kraju. Czoła chcą mu stawić polscy aktorzy, którzy pojawili się w spocie „Homofob”, mającym być ich sprzeciwem wobec dyskryminacji osób o innej orientacji seksualnej. Filmik jest częścią kampanii „Homofobia szkodzi”. Żeby bardziej przykuć uwagę odbiorców, spot stworzono na podobieństwo filmu sensacyjnego.

Filmik opowiada historię pewnego mężczyzny. Jest on biznesmenem, który podczas jednej ze służbowych rozmów spotyka parę homoseksualistów. Nie czuje się w ich towarzystwie komfortowo, a spotkanie to sprawia, że zaczyna stopniowo popadać w homofobiczną paranoję. Powoduje ona, że mężczyzna bezustannie ma wrażenie, iż recepcjonista pracujący w tej samej firmie jest transseksualistą. Dodatkowo, jest przekonany, że opiekunka do dzieci jest lesbijką, która próbuje uwieść jego żonę. A wszystko tylko dlatego, że na swojej torbie nosi ona przypinkę w postaci tęczy. Wszystko to sprawia, że pogarszają się jego stosunki z otaczającymi go ludźmi, narasta w nim agresja.

Spot został zrealizowany przez grupę artystyczną o nazwie La Camera Independent. Pomysłodawcami i głównymi twórcami byli Ivo Krankowski, Mateusz Pacewicz oraz Albert Bana. La Camera współpracowała z Kampanią przeciw Homofobii oraz Ambasadą Kanady w naszym kraju. Udział w filmiku wzięli znani polscy aktorzy. Na ekranie pojawili się m.in. Katarzyna Herman, Piotr Garlicki i Wojciech Zieliński. Wszyscy zaangażowani w projekt wykonywali pracę charytatywnie, nie czerpiąc z tego żadnych korzyści majątkowych. Jedynymi wydatkami były więc te związane ze sprzętem i transportem.

Zarówno pomysłodawcy, jak i aktorzy przyznają, że filmik przypominający trailer pełnometrażowego filmu fabularnego powinien zwrócić większą uwagę widzów niż typowy spot. Na razie jest on wyświetlany w części kin, wraz z reklamami oraz zapowiedziami puszczanymi przed seansem. Niewykluczone jednak, że zostanie nieco bardziej rozpowszechniony. Twórcom szczególnie zależy na stworzeniu różnych wersji językowych. Najważniejsze wydaje im się zrealizowanie spotu rosyjskojęzycznego, który miałby być odpowiedzią na niedawno przyjętą ustawę ewidentnie dyskryminującą homoseksualistów.

[youtube]http://youtu.be/0kTWQApGqxQ[/youtube]

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz