Iluzjonista

IluzjonistaRecenzja filmu: Iluzjonista (The Illusionist)

fantasy, kostiumowy
Reżyseria: Neil Burger
Scenariusz: Neil Burger
Premiera: 30.03.2007 (Polska) 27.04.2006 (świat)
Produkcja: Czechy, USA

„Iluzjonista” to historia nie tylko o magii, ale i o miłości. Co tu jest złudzeniem, fikcją, a co prawdą? Niesamowity film o wyjątkowym klimacie – wspaniała historia dla każdego, kto w dzieciństwie lubił magiczne sztuczki. To także świetny film dla miłośników romansów.
Wiedeń, XIX/XX wiek. Eisenheim to iluzjonista, który zarabia na życie występując na dworach i przedstawiając swoje magiczne sztuczki wyższym sferom. Magia to wszystko, co tak naprawdę umie i co sprawia mu radość. Pewnego dnia przychodzi mu zaprezentować swoje niezwykłe umiejętności przed księciem Leopoldem. Uważany za oszusta, Eisenheim stara się dowieść, że wszystko, co robi jest prawdziwe. Dodatkowo, zakochując się w wybrance następcy tronu, pięknej Sophie, magik zacznie balansować na granicy rzeczywistości i iluzji tylko po to, by móc spędzić przyszłość z najważniejszą w swoim życiu kobietą. Czy uda mu się osiągnąć cel nie zatracając siebie w magii?

Edward Norton – człowiek, o którym niewiele wiemy, nie grywa w kasowych przebojach, nie pojawia się na okładkach gazet, nie wywołuje skandali. Zamiast tym, zajmuje się świetną grą aktorską. „Iluzjonista” to kolejny obraz, w którym Norton sprawdził się w 100%. Intrygujący, bardzo tajemniczy, a przy tym romantyczny Eisenheim fascynuje swoją osobowością. Takie wrażenie to zasługa aktora, który potrafił tak wspaniale przedstawić swojego bohatera. Pozostałe kreacje również nie należą to kiepskich. Ciekawie zaprezentowała się Jessica Biel (Sophie). Poza tym, film należy pochwalić za muzykę.

„Iluzjonista” to obraz o wyjątkowej aurze, która udziela się widzom.

Atmosfera magii, tajemniczości sprawia, że przypomina on sen, bajkę. Z pewnością dodaje mu to uroku i niepowtarzalności.

„Iluzjonista” to film zaliczany to kategorii fantasty, choć równie dobrze można nazwać go thrillerem, dramatem, melodramatem. Jedna historia wywołująca tyle emocji musi być godna obejrzenia. Oryginalny scenariusz na dłużej pozostanie w pamięci widza, zasiewając w myślach szereg pytań, na które nie udało się znaleźć odpowiedzi w filmie.

Obejrzyj zwiastun filmu „Iluzjonista”.

GD Star Rating
loading...
Iluzjonista, 3.0 out of 5 based on 10 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

4 komentarze

 1. Moratz /

  Ten film ma bardzo niezwykły klimat, rzadko się zdarza, że reżyser tak sprawnie zagrywa nastrojem. To po prostu uczta kinomana. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam!

  GD Star Rating
  loading...
 2. Nudny i długaśny, do pięt nie dorastający „Prestiżowi”.

  GD Star Rating
  loading...
 3. qazxsw /

  „Prestiż” i „Iluzjonista”
  bez sensu porównywanie tych dwóch filmów
  dosyć dziwnie się złożyło, że wyszły w tym samym czasie,
  podobne połączenie – iluzjonista i zagadka do rozwiązania
  jednak to kompletnie dwie różne historie
  dla mnie obydwie są bardzo dobre
  obydwie polecam
  🙂

  GD Star Rating
  loading...
 4. Bez sensu to jest porównywanie „Samych Swoich” do „Władcy Pierścieni” 😉

  GD Star Rating
  loading...

Zostaw komentarz