Prequel „Obcego” Ridleya Scotta

Na specjalnie zorganizowanej konferencji pojawił się we wtorek Ridley Scott wraz z aktorami właśnie powstającego prequela „Obcego”. Reżyser zdradził kilka szczegółów „Prometeusza”, bo taki tytuł nosi produkcja. Akcja filmu będzie się toczyć przed wydarzeniami ze słynnego oryginału z Sigourney Weaver, a bezpośrednią inspiracją akcji ma być historia „space jockeya”, istoty-ofiary obcego, znalezionej na tajemniczej planecie w pierwszej części serii.

Ridley Scott

Ridley Scott

Scott zdradził, że jego obraz będzie miał dużo wspólnego z pisarstwem Ericha von Dänikena, słynnego szwajcarskiego historyka, zwolennika teorii o pozaziemskim pochodzeniu człowieka.

NASA i Watykan zgadzają się, że to niemal matematycznie niemożliwe, że znaleźliśmy się tu gdzie jesteśmy teraz bez pewnej pomocy – mówił Scott. Temu właśnie przyglądamy się w filmie, pewnym poglądom Ericha von Dänikena na to jak my ludzie powstaliśmy.

Premierę nowego „Obcego”, w którym wystąpią min. Michael Fassbender („X- Man: Pierwsza klasa”) oraz Noomi Rapace („Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”), przewidziana jest na lato przyszłego roku.

GD Star Rating
loading...
Prequel "Obcego" Ridleya Scotta, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

2 komentarze

 1. Youtup /

  No jak dla mnie to wybuchowa mieszanka tematów! Nie mogę się doczekać! Danikenem się zaczytywałem za mlodu, jeżeli do tego dojdzie cięzki klimat Obcego, to ja, mówię o ja Cię kręcę 😀

  GD Star Rating
  loading...
 2. goran /

  tak tylko jak zwykle zapowiedzi mogą obiecywać wspaniały film, a amerykanie mogą spierdolić tą historię wsadzając jakieś durne postacie typu R2 D2. Gdyby zrobiono naprawdę ciężki i poważny film mógłby być on zajebisty, inaczej będzie przereklamowany.

  GD Star Rating
  loading...

Zostaw komentarz