Łatwa dziewczyna – recenzja filmu

film Łatwa dziewczyna - plakatRecenzja filmu: Łatwa dziewczyna (Easy)

komedia
Reżyseria: Will Gluck
Scenariusz: Bert V. Royal
Premiera: 26.11.2010 (Polska) 11.09.2010 (świat)
Produkcja: USA

Jak na komedię, „Łatwa dziewczyna” jest mało śmieszna. Można ją traktować, jako lekki film obyczajowy, który w bardzo bezpośredni sposób ukazuje mentalność współczesnych nastolatek i pokazuje siłę kłamstwa oraz plotki.

Nastoletnia Olive (Emma Stone) nie ma ochoty jechać z przyjaciółką i jej rodzicami pod namiot, więc kłamie, że w tym czasie ma randkę. Kiedy po powrocie koleżanka chce poznać szczegóły dotyczące spotkania Olive z jakimś przystojniakiem, główna bohaterka wymyśla kolejne kłamstwa. Kiedy docierają one do większej grupy uczniów, Olive chce je zdementować. Niestety, nie udaje jej się to. Żeby nie stracić twarzy wśród znajomych, postanawia więc brnąć w nie dalej nawet, jeśli w ten sposób zyska miano „łatwej dziewczyny”. Przy okazji tak pogmatwanej sytuacji, uda jej się dowiedzieć, kto tak naprawdę warty jest jej uwagi, a na kogo nie może liczyć.

„Łatwa dziewczyna” nie opowiada o niczym, czego byśmy nie wiedzieli i tak naprawdę, jest podobna do wielu innych filmów o młodzieży. Jej mocnym punktem jest specyficzna Emma Stone, która ma w sobie taką dawkę charyzmy, iż trudno oderwać od niej wzrok. Nawet, jeśli pojawiają się u niej jakieś niedociągnięcia aktorskie, to nadrabia je charakterystycznym głosem i wrodzonym urokiem.

Grę aktorską pozostałych osób można uznać za przeciętną. Cały film nie zachwyca, ale jest ciekawym sposobem na spędzenie miłego wieczoru. Nie wysilimy przy nim umysłu, ani też nie będziemy się stresowali. Nic nas tu nie zaskoczy, jednak możemy liczyć na przyzwoitą, całkiem życiową historię o młodych ludziach i ich perypetiach. Przy okazji, starsi widzowie będą mogli zauważyć, że i oni nie zawsze są tacy święci, jak im się to wydaje i czasem to właśnie nastolatki są w stanie otworzyć im oczy na niektóre sprawy.

„Łatwa dziewczyna” to lekki film o nastolatkach – taki, jakich wiele. Dorosłym też może się spodobać. Szczególnie, jeśli mają dzieci, których nie mogą do końca zrozumieć. Niemniej jednak, fani Emmy Stone będą zachwyceni.

Łatwa dziewczyna - kadr 1

Łatwa dziewczyna - kadr 2

Łatwa dziewczyna - kadr 3

Łatwa dziewczyna - kadr 4

Obejrzyj zwiastun filmu „Łatwa dziewczyna”.

GD Star Rating
loading...
Łatwa dziewczyna - recenzja filmu, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz