„The Big Leap” nagrodzony na Los Angeles Movie Awards

The Big Leap

Krótkometrażowy film pt. “The Big Leap” wyreżyserowany przez Szweda o polskich korzeniach, Kristoffera Rusa, otrzymał dwie nagrody Los Angeles Movie Awards. Wyróżniono go w kategorii specjalnej oraz za najlepszy montaż. Gala, na której twórcy wręczono statuetki, odbyła się 25 stycznia b.r. Jury przyznające Los Angeles Movie Awards przyznało, że w obrazie Rusa największe wrażenie zrobiło na nich fenomenalne dopasowanie efektów specjalnych do fabuły filmu. Przypomnijmy, że to nie pierwsza nagroda, którą otrzymał ten film. Wcześniej „The Big Leap” został już zauważony podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Nagrodzono go w podobnej kategorii, zauważając genialne połączenie scenariusza z prezentowanymi efektami specjalnymi.

„The Big Leap” to opowieść o trojgu ludzi, którzy żyją w czasach globalnego kryzysu finansowego. Zmęczeni problemami i obawiający się przyszłości ludzie spotykają się na dachu wieżowca, z którego mają skoczyć. Postanawiają popełnić samobójstwo, bo nie widzą dla siebie już żadnej nadziei. Zanim jednak odważą się na ten radykalny krok, wdają się w dyskusję na temat tego, co dzieje się z człowiekiem po śmierci. Temat bardzo ich porusza, ponieważ okazuje się, że każde z nich wyobraża to sobie zupełnie inaczej. Głęboko wierząca Sarah nie rozumie postawy ateisty Johna. Agnostyk Ben też nie jest pomocny, a jedynie wprowadza dodatkowe spostrzeżenia, z którymi niekoniecznie zgadzają się pozostali. Niestety, jedyną możliwością sprawdzenia, kto ma racje jest samobójczy skok.

W filmie szwedzko-polskiego reżysera pojawiają się zagraniczni aktorzy oraz jeden Polak. W postać Bena wciela się znany m.in. z „DrogówkiArkadiusz Jakubik. Odtwórczynią roli Sarah jest duńska modelka i aktorka Tilly Scott Pedersen, a rolę Johna powierzono pochodzącemu z aktorskiej rodziny Szwedowi Gustafowi Skarsgårdowi.

Los Angeles Movie Awards to nagrody wręczane twórcom kina niezależnego. W tegorocznej edycji najważniejsze nagrody zostały rozdzielone między filmy „Forerunner” i „The Last Session”. Pierwszy z nich wygrał w kategorii Najlepszy reżyser (Christopher He) oraz Najlepszy aktor (Bryan Chesters), a drugi został wyróżniony w kategorii Najlepsza aktorka (Teri Polo). „Forerunner” zwyciężył również w paru innych kategoriach, tym samym będąc zdecydowanym objawieniem LAMA 2014.

Zwiastun „The Big Leap”:

THE BIG LEAP – trailer from Kristoffer Rus on Vimeo.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz