Konkurs na animację poklatkową – Zaanimuj Łódzkie

Zaanimuj Łódzkie - konkurs

Fundacja Filmowa Se-ma-for oraz Województwo Łódzkie 20 sierpnia tego roku ogłosiły konkurs. Temat: animacja poklatkowa promująca atrakcje turystyczne województwa łódzkiego.

Studio filmowe Se-ma-for jest od lat zaangażowane w promowanie i rozwój polskiej animacji i nie ustaje w wysiłkach, aby rozwijać tę unikatową dziedzinę sztuki. Stąd pomysł na konkurs „Zaanimuj Łódzkie”. Jego tematem są atrakcje turystyczne województwa łódzkiego, jako że studio zawsze mocno podkreślało swoje związki z Łodzią i regionem.

Polska animacja coraz częściej dostrzegana jest na międzynarodowych festiwalach. Mowa tu nie tylko o takim skarbie narodowym jak Bagiński – wyróżniani są także inni twórcy, mający wyrobioną markę lub dopiero zaczynający karierę. Se-ma-for bierze aktywny udział w ich wspieraniu oraz w wyławianiu nowych talentów. Temu służył chociażby Se-ma-for Film Festical On Tour z 2011 roku, w trakcie którego Studio dotarło do 15 miast w regionie z ofertą wystaw, pokazów i warsztatów. Podobny cel przyświeca konkursowi.

Do konkursu można zgłaszać filmy animowane zrealizowane w technice poklatkowej, długości od 10 do 20 sekund. Ich tematyka musi dotyczyć atrakcji turystycznych województwa łódzkiego. Czas na podesłanie prac macie do 30 września. Wybrane dzieła zostaną pokazane podczas 3. Se-ma-for Film Festivalu w Łodzi.

Więcej informacji znajdziecie na stronie zaanimujlodzkie.pl. Dostępny jest tam nie tylko regulamin konkursu – witryna jest też źródłem wiedzy o animacji. Dowiecie się tam np. jakie są techniki animacji i jak stworzyć animację.

 

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz