Nocna randka – recenzja filmu

Nocna randka - plakatRecenzja filmu: Nocna randka (Date Night)

komedia, film kryminalny
Reżyseria: Shawn Levy
Scenariusz: Josh Klausner
Premiera: 06.04.2010 (świat), 14.05.2010 (Polska)
Produkcja: USA

Zabawna komedia o tym, jak jedno kłamstewko może wywrócić życie do góry nogami. Para w średnim wieku wybiera się na randkę do ekskluzywnej restauracji, a gdy nie mogą znaleźć wolnego miejsca, podszywają się pod innych ludzi, którzy zarezerwowali miejsce.

Phil (Steve Carell) oraz Clara (Tina Fey) to małżeństwo ze sporym stażem. Zajęci obowiązkami zawodowymi i domowymi, mają dla siebie coraz mniej czasu. Starają się ratować temperaturę w związku, wybierając się na randki. Gdy pewnego dnia postanawiają odwiedzić nowy, ekskluzywny lokal, brakuje dla nich wolnego stolika. By jednak nie rezygnować ze swoich planów, podają się za inną parę, która wcześniej zarezerwowała miejsce w restauracji, ale nie pojawiła się na kolacji. Nie zdają sobie sprawy z tego, że podszycie się pod kogoś innego sprowadzi na nich lawinę kłopotów. Zanim wyjdą z tarapatów, przeżyją wiele zabawnych przygód.

Nocna randka” to jeden z tych filmów, w których Steve Carell pokazuje, że naprawdę dobrze radzi sobie w komediach. Idealnie wciela się właśnie w role statecznych, wręcz zblazowanych, znudzonych życiem facetów około 40-tki. Trzeba też przyznać, że zarówno Carell, jak i partnerująca mu Tina Fey świetnie się spisali i stworzyli przesympatyczną parę. Przy okazji pokazali, że oboje są bardzo dobrymi aktorami. Nieźle spisał się też Mark Wahlberg, który wystąpił tu w roli drugoplanowej. I chociaż „Nocna randka” nie rozśmiesza do rozpuku, to jednak nie brakuje w niej zabawnych sytuacji. Dodatkowo, trzyma w napięciu, no i co najważniejsze – pokazuje, że każde małżeństwo może pokonać rutynę pojawiającą się na pewnym etapie związku.

Wysiłki twórców „Nocnej randki” zostały docenione. Film doczekał się kilku nominacji, m.in. do nagród Teen Choice w kategoriach Ulubiony aktor komediowy i Ulubiona aktorka komediowa, a do tego wygrał Teen Choice w kategorii Ulubiona Komedia.

„Nocna randka” to lekka, ale naprawdę wciągająca komedia, w której nie brakuje ani humoru, ani napięcia, ani tez odrobiny romantyzmu. Dzięki temu, powinna spodobać się widzom obu płci.

Nocna randka - kadr 1

Nocna randka - kadr 2

Nocna randka - kadr 3

Nocna randka - kadr 4

Obejrzyj zwiastun filmu „Nocna randka”.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz