Anioły i demony (Angels & Demons)

Anioły i demony
Anioły i demony (2009)

dramat, kryminał, thriller
Produkcja: USA
Data premiery: 2009-05-15 (Polska), 2009-05-13 (Świat)
Dystrybutor: United International Pictures Sp z o.o.

W maju do kin na całym świecie wchodzi kolejna ekranizacja powieści Dana Browna – „Anioły i Demony„. Mimo, że towarzyszy jej mniej medialnego szumu niż w przypadku „Kodu Leonarda Da Vinci”, wywołała ona jednak więcej kontrowersji, szczególnie w środowisku katolickim, co tylko zachęca miliony widzów do obejrzenia filmu, który podobno ma być zbojkotowany przez Watykan. Nie trzeba będzie specjalnie namawiać tego, kto przeczytał tę książkę, gdyż broni się sama, a dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji – małe wprowadzenie.

Do ośrodka badań jądrowych CERN w Genewie zostaje wezwany wykładowca z Harvardu, profesor historii sztuki, Robert Langdon. Z laboratorium zginął pojemnik z antymaterią, a złodzieje pozostawili po sobie znak na ciele zamordowanego fizyka. Dlaczego wezwano Langdona? Gdyż tylko on potrafił zinterpretować pozostawiony ślad, będący symbolem nieistniejącego od kilkuset lat tajnego bractwa Iluminatów, walczącego niegdyś z kościołem katolickim. Stowarzyszenie przetrwało i jego celem jest zniszczenie Watykanu z pomocą wykradzionej antymaterii. Robert wraz z córką zamordowanego, Vittorią, mają dobę na odnalezienie tajnej siedziby bractwa i uratowanie Państwa Kościelnego, gdzie zebrało się właśnie konklawe…

Jak skończy się dwudziestoczterogodzinna pogoń poprzez kilka wieków historii? Czy możliwe jest by w tak krótkim czasie odsłonić skrywane przez lata tajemnice? Po odpowiedź zapraszam do kin.

GD Star Rating
loading...
Anioły i demony (Angels & Demons), 2.1 out of 5 based on 22 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

3 komentarze

 1. lol /

  jest świetny

  GD Star Rating
  loading...
 2. Film zajebist* BArdzo dobra jakosc i fabuła.

  Bardzo polecam !

  GD Star Rating
  loading...
 3. maleńka /

  uważam iz ten film jest zajebisty. byłam na nim w kinie bardzo mi sie zpodobał:D
  najlepsze były odznaki ziemia powietrze ogień i woda 😀

  GD Star Rating
  loading...

Zostaw komentarz