Noc w muzeum 2 (Night at the Museum)

Noc w muzeum 2
Noc w muzeum 2 (2009)

film familijny, komedia, film akcji
Produkcja: Kanada, USA
Data premiery: 2009-05-22 (Polska), 2009-05-20 (Świat)
Dystrybutor: Imperial – Cinepix

Noc w Muzeum 2, ucieczka z wystawy po kasowym sukcesie pierwszej części filmu ma trudne zadanie. Jak zainteresować widza a przede wszystkim dzieci podobnymi przygodami i fabułą tak, aby nadal była ona atrakcyjna? Reżyser filmu Shaw Levy podołał temu zadaniu i wyprodukował zabawne 107 minut kontynuacji przebojowej i niezwykłej opowieści o muzeum, w którym nocą wszystko budzi się do życia, łącznie z eksponatami.

Akcja filmu rozgrywa się w największym i najlepiej zaopatrzonym kompleksie muzeów i ośrodków edukacyjno – badawczych – Smithsonian w Waszyngtonie, gdzie możemy zobaczyć około 136 milionów eksponatów. Jest tam wszystko czego dusza zapragnie. Nie brakuje prezydentów, neandertalczyków, potworów z Ulicy Sezamkowej czy posągów z Wyspy Wielkanocnej, więc możliwości ożywiania są ogromne.

Główny bohater Larry Daley (Ben Stiller) nie pracuje już jako stróż nocny w muzeum, co było przyczyną wszystkich jego zabawnych perypetii. Wiedzie teraz dostatni żywot przedsiębiorcy i twórcy Daley Devices. Czuje jednak, że chyba niezupełnie o to mu w życiu chodziło. Z sentymentem wspomina muzeum, gdzie przeżył przygodę swojego życia. Znudzony codziennością dowiaduje się, iż jego zaprzyjaźnione eksponaty trafić mają do magazynów i na zawsze zniknąć z wystawy. Oburzony i opętany wściekłością rusza na pomoc do Waszyngtonu aby ocalić rzymianina Octaviusa (Steve Coogan), kowboja Jedediah Smitha (Owen Wilson) oraz innych. Wraz z Iwanem Groźnym, Rooseveltem, Lordem Vaderem urządzają swego rodzaju krucjatę przeciwko zapomnieniu.

Zwariowany i śmieszny film nie tylko dla dzieci. Różnorodność postaci stworzyła naprawdę duże możliwości. Ciągle zmieniająca się akcja nie pozwala na nudę. Ben Stiller grający życiowego nieudacznika jest rozbrajający, co z pewnością docenią jego fanki. Dzień po premierze film w rankingach wyprzedza na razie „Terminator. Ocalenie” oraz „Anioły i Demony”. Czy słusznie? Przekonajcie się sami.

GD Star Rating
loading...
Noc w muzeum 2 (Night at the Museum), 2.9 out of 5 based on 22 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Jeden komentarz

  1. anonim066 /

    dobra komedia .. polecam

    GD Star Rating
    loading...

Zostaw komentarz