Program imprezy „Ogień w głowie”

plakat "Ogień w głowie"

Zapraszamy do zapoznania się z programem VIII Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich „Ogień w głowie”. Zamieszczamy również zaktualizowaną informację o imprezie.

[INFORMACJA PRASOWA]

VIII Ogólnopolski Przegląd Filmów Amatorskich ”Ogień w głowie”
31 sierpnia – 1 września 2012 r.

„Ogień w głowie” to impreza kierowana do nieprofesjonalnych twórców filmowych, przy jednoczesnym uczestnictwie znawców tej sztuki. Jednak zanim dojdzie do samego Przeglądu, organizatorzy wypełniają czas wakacyjny wydarzeniami filmowymi, które ściśle wiążą się z imprezą.

Na przełomie lipca i sierpnia, przez 5 dni w MOK były realizowane warsztaty filmowe, współorganizowane przez Fundację Rozwoju Sztuki Filmowej. Uczestnicy zajęć zdobyli wiedzę z podstaw sztuki filmowej, dowiedzieli się jak organizować pracę na planie, nauczyli się analizować film, a także samodzielnie planować to, co inni mieli zobaczyć w filmie.

Oprócz tego poznali zasady konstruowania filmu, kadrowania oraz opowiadania – od planowania scenariusza, budowy dialogu, postaci, scen, po tworzenie konspektu.

Efektem tygodniowej pracy jest etiuda, którą zaprezentujemy podczas „Ognia w głowie”.

Tegoroczny Ogień w głowie będzie się odbywał pod hasłem szeroko rozumianej podróży, a najbardziej charakterystycznym tego znakiem, będzie wystawa fotografii. Modelami będą osoby dorosłe, które podzielą się z nami marzeniami z lat młodości dotyczącymi tego, kim chcieli zostać w przyszłości. Sesje foto będą niejakim spełnieniem tych marzeń. Zdjęcia wykonywali zaprzyjaźnieni fotograficy: Piotr Tołłoczko i znany z zeszłorocznej edycji festiwalu Michał Sikora. Wernisaż będzie jednocześnie otwarciem całej imprezy (31 sierpnia, o godz. 18.00).

Natomiast w czwartek (tuż przed festiwalem, 30 sierpnia) zaproponujemy mieszkańcom Zgierza podróż (grę miejską) po ciekawych, ale zaniedbanych miejscach w mieście. Na tych obiektach będziemy wyświetlać filmy, do których muzykę na żywo będzie grał zespół Skaffander, przy okazji uczestnicy otrzymają zadania/zagadki do rozwiązania. Liczymy na to, że w ten sposób ożywimy wiele budynków i dzięki temu okażą się atrakcyjne kulturowo.

W czasie dni festiwalowych będą miały miejsca pokazy filmowe, koncert zespołu Pogodno, w sobotę w południe 2 warsztaty fotograficzne: dla dzieci i dla dorosłych. W programie również spotkanie z jurorami i przede wszystkim konkurs filmowy, W tym roku w gronie jurorów znajdą się: Leszek Dawid – reżyser „Jesteś Bogiem” i Magnus von Horn – reżyser i scenarzysta „Bez śniegu” oraz Mariusz Włodarski – reżyser, kierownik wielu produkcji.

Udział w imprezie jest bezpłatny (wyjątek stanowi koncert, na który bilet będzie kosztował 10 zł). Tegoroczna impreza współorganizowana jest z Łódzkim Domem Kultury, w ramach programu „Współorganizacja projektów kulturalnych w województwie łódzkim w 2012 roku”.

Program imprezy:

czwartek, 30 sierpnia:
20.00 – „Ożywiamy miasto” – gra miejska + pokaz kina niemego do muzyki zespołu Skaffander
(wymarsz z MOK)

piątek:
18.00 Wernisaż wystawy fotograficznej „Kim będę jak dorosnę?”(Zgierska Galeria Sztuki)
19.00 pozakonkursowy pokaz filmów Ded Flay Prodakszynz (sala teatralna MOK)
20.00 Koncert zespołu Pogodno (Klub AgRafKa)

sobota:
12.00 – warsztaty foto dla dzieci i z realizacji obrazu dla dorosłych (jednocześnie)
19.00 – pozakonkursowy pokaz filmów z PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi (sala teatralna MOK)
21.00 – konkurs filmowy w Ogrodzie MOK
23.30 – niespodzianka dla uczestników imprezy
24.00 – werdykt Jury

Na uczestników imprezy czekają okazjonalne pocztówki:

Ogień w głowie - pocztówki

GD Star Rating
loading...
Program imprezy "Ogień w głowie", 5.0 out of 5 based on 1 rating

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz