Katakumby

Katakumby

Recenzja filmu: Katakumby (Catacombs)

horror
Reżyseria: Tomm Coker, David Elliot
Premiera: 08.02.2007 (świat)
Produkcja: Stany Zjednoczone

Praktycznie cała akcja „Katakumb” rozgrywa się w podziemnych paryskich tunelach, z których nie ma na pierwszy rzut oka drogi ucieczki, a w których ugrzęzła główna bohaterka. Wystarczy jeszcze tylko poinformować na początku widzów o rzekomym wiecznym spoczynku w tych właśnie podziemiach setek, jeśli nie tysięcy ciał i można zaczynać.

A zaczyna się, jak na współczesny horror przystało, wielką imprezą, na którą trafia Victoria (Shannyn Sossamon) – dziewczyna zaproszona do Paryża przez swą nieco zbzikowaną siostrę Mary (Pink). Nim podziemna balanga na dobre się rozkręci, staje się to, co nieuniknione. Biedna Victoria pozostawiona sama sobie i już po kilku krótkich chwilach błąka się ciemnymi tunelami paryskich katakumb.

Startujemy – myśli sobie naiwny widz. Za chwilę na pewno coś się wydarzy, coś walnie, coś wyskoczy, coś przestraszy. Tymczasem to „coś” nie wydaje się być zbytnio napastliwe. Ba! Z tym jego przerażaniem też mu coś nie wychodzi, a końcówka (swoją drogą bardzo ciekawa i zaskakująca) całkowicie nas już przekona, iż mamy do czynienia z amatorem.

Na pocieszenie trzeba zauważyć, że pudełko w przeciwieństwie do jego zawartości jest wręcz wyborne. Pudełko w tym przypadku stanowi miejsce akcji, czyli ciemne, wąskie tunele w pełni oddające klaustrofobiczny klimat. Zawartość natomiast to nieco rozczarowujący obiekt ciągłych krzyków głównej bohaterki.

Wspomnieć należy jeszcze dwa słowa o aktorstwie. Shannyn Sossamon w roli Victorii spisuje się dosyć mizernie, a i wygląd nie jest jej wielkim atutem. Gwiazdą obrazu jest jednak bez wątpienia Pink – znana amerykańska piosenkarka. Czyżby spodobała jej się gra w horrorach i zacznie to robić częściej? Jestem na tak!

Obejrzyj trailer filmu „Katakumby”.

Autor: wolverine104

GD Star Rating
loading...
Katakumby, 2.6 out of 5 based on 9 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz