Co w kinach na święta?

kino

Boże Narodzenie to święta wyjątkowo rodzinne, jednak nie ma żadnych przeszkód, żeby całą rodziną udać się do kina. A z pewnością będzie na co. 26 grudnia czeka nas cały wysyp premier. W polskich kinach pojawią się m.in. „Kamerdyner”, „W ukryciu” i „Królowa Śniegu”. Pierwszy z filmów to oparta na faktach historia czarnoskórego kamerdynera, który przez ponad 30 lat służył amerykańskim prezydentom pracując w Białym Domu. Jego praca – choć wydawać by się mogło, że mało ekscytująca – pozwoliła mu być świadkiem wielu zdarzeń bardzo ważnych dla całego współczesnego świata.

W ukryciu” to polski dramat opowiadający o mężczyźnie, który w okresie wojennym udziela schronienia młodej Żydówce. Mimo początkowemu wycofaniu, z czasem jego córka zaczyna się w pewien sposób fascynować nową lokatorką. Film, choć dość kontrowersyjny ze względu na swój erotyczny wydźwięk, spotkał się z bardzo dobrymi recenzjami. Szczególnie chwalono Magdalenę Boczarską, która wcieliła się w jedną z głównych ról.

Ci, którzy zamiast dramatu z elementami erotyki wolą komedię kryminalną, czekać będzie „Babcia Gandzia”. Premiera tego francuskiego obrazu także odbędzie się drugiego dnia świąt. Opowiada o emerytce, która po śmierci męża ma problem z samodzielnym utrzymaniem się. Musi więc znaleźć sposób na dodatkowy zarobek.

Oprócz tego, 26 grudnia do polskich kin wjedzie „Królowa śniegu”. Nowa, rosyjska wersja świetnie znanej baśni Hansa Christiana Andersena to gratka dla rodzin z dziećmi. To jedyny film dla najmłodszych, który w tym okresie wejdzie na ekrany rodzimych kin.

Premiery pojawią się również 27 grudnia. Wtedy po raz pierwszy w naszych kinach wyświetlone zostaną „Porachunki” oraz „Hobbit: Pustkowie Smauga”. Pierwszy z nich to francuska komedia kryminalna. Opowiada ona o gangsterze, który postanowił zrezygnować z dawnego życia. Objęty programem ochrony świadków przeprowadza się w zupełnie inne miejsce, jednak nie jest w stanie zacząć wszystkiego od nowa. Wciąż bowiem pozostały w nim dawne nawyki. Czy uda mu się spokojnie wejść na drogę prawego życia? Najbardziej oczekiwaną premierą, jaka ma odbyć się pod koniec tego roku jest „Hobbit” Pustkowie Smauga”. Wszyscy fani Tolkiena od dawna czekają na kontynuację historii o niebezpiecznej wyprawie, której podjęły się krasnoludy chcące odzyskać schowane w górze złoto, którego chroni potężny smok.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz