Piątek trzynastego (Friday the 13th)

Piątek trzynastego
Piątek 13-go (2009)

horror
Produkcja: USA
Data premiery: 2009-05-22 (Polska), 2009-02-11 (Świat)
Dystrybutor: United International Pictures Sp z o.o.

Piątek trzynastego” to produkcja, która znalazła się na liście 50 najbardziej oczekiwanych premier kinowych 2009 roku. Jest to nowa wersja klasycznego horroru. Reżyserem jest słynny Marcus Nispel twórca „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną”, co daje nam duży przedsmak klimatu scen filmowych. Dwa dni po premierze w USA film zarobił ponad 10 milionów dolarów.

Obóz Crystal Lake. Pozornie piękne jezioro i uroczy camping skrywa ponurą i przerażającą tajemnicę. Otwarty ponownie po 20 latach przyciąga młodych turystów, żądnych alkoholu, seksu i zabawy. Sielankę przerywa masakryczny atak mordercy uzbrojonego w maczetę – Jasona Voorheesa (Derek Maers)…

Po kilkunastu dniach przerażającej ciszy, nad jezioro Crystal Lake przybywa Clay Miller (Jared Padalecki) w poszukiwaniu swojej zaginionej siostry Whitney (Amanda Righetti). Zyskuje pomoc kolejnie przybyłych na camping młodych wczasowiczów wbrew ostrzeżeniom policji o seryjnym mordercy. Mrożąca krew w żyłach ucieczka, przed maszyną do zabijania – Jasonem, rozpoczyna się na nowo. Na własnej skórze niespodziewający się ataku ludzie przekonują się, co oznacza wkroczyć na terytorium nieuchwytnego dotąd, psychopatycznego człowieka w masce.

Film zyskał różne recenzje. Część widzów nie została tak naprawdę zaskoczona niczym nowym, gdyż patrząc na przekrój poprzednich ekranizacji z serii, Jason uśmiercił w sumie ponad sto osób. Na pozytywne opinie zasłużył reżyser choćby za to, że za pomocą muzyki doskonale przedstawił obraz seryjnego mordercy. Warto zobaczyć ten film, ścieżka dźwiękowa naprawdę trzyma w napięciu.

GD Star Rating
loading...
Piątek trzynastego (Friday the 13th), 2.4 out of 5 based on 15 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Jeden komentarz

  1. Daro /

    uwielbiam wszystkie części piątku 13 więc i ten jest dla mnie dobry…polecam dla fanów Jasona

    GD Star Rating
    loading...

Zostaw komentarz