Uma Thurman zagra przeciwniczkę gejów w filmie „Anita”

Uma Thurman

[źródło: flickr, SMAC: ScribeMedia Arts & Culture Channel]

Podczas tegorocznego festiwalu filmowego w Cannes, pojawiła się oficjalna informacja dotycząca planów zawodowych znanej aktorki, byłej żony aktora Ethana Hawke’a, Umy Thurman. Ma ona zagrać w kontrowersyjnym filmie pt. „Anita”. Będzie to prawdziwa historia amerykańskiej piosenkarki, Anity Bryant, która przez wielu jest do dziś pamiętana nie ze względu na swoje osiągnięcia muzyczne, a na otwartą, bardzo głośną krytykę homoseksualistów.

„Anita” powstanie, dzięki współpracy dwóch reżyserów – Roba Epsteina oraz Jeffreya Friedmana. Pierwszy z nich zdobył w swojej karierze dwa Oscary. Został w ten sposób wyróżniony za filmy „Czasy Harveya Milka” oraz „Common Threads: Stories From The Quilt”. Mężczyźni nakręcili już razem filmy „Skowyt” i „Lovelace”.

Zapowiadany, biograficzny film ma zostać wyprodukowany przez Darrena Stara, który zajmował się również produkcją słynnego „Seksu w wielkim mieście”. Wesprą go ko-producenci Howard Rosenman, Jeffrey Schwarz oraz Dennis Erdman. Scenariusz inspirowany życiem piosenkarki napisał Chad Hodge.

Anita Bryant zaczynała karierę, jako miss stanu Oklahoma, której udało się zabłysnąć na scenie muzycznej. Z czasem jednak przestano kojarzyć ją z tymi sukcesami, a zaczęto skupiać się na jej działaniach kierowanych przeciwko homoseksualistom. Bryant otwarcie krytykowała osoby o odmiennej orientacji homoseksualnej, a do tego prowadziła szeroko zakrojone kampanie przeciwko prawom gejów. W latach 70-tych była jedną z popularniejszych działaczek sprzeciwiających się przyznaniu gejom i lesbijkom takich praw, jakie posiadają osoby heteroseksualne.

Zaangażowanie się w kwestie społeczne, niezwiązane z muzyką sprawiło, że Anita Bryant straciła wielu swoich fanów. Jej estradowa kariera wyraźnie spowalniała. Zaczęto patrzeć na nią już niemal tylko przez pryzmat poczynań pozamuzycznych. Fala krytyki wobec jej postępowania doprowadziła nawet do sporego upokorzenia, jakim było publiczne obrzucenie piosenkarki ciastem. Dokonano tego na wizji, podczas kręcenia programu z jej udziałem. Dziś Bryant praktycznie nie zajmuje się już muzyką, jednak nadal jest antygejowską aktywistką.

Zarys filmu wydaje się być bardzo ciekawy. Choć nikt jeszcze nie zna szczegółów, to wiadomo, że ma on skupić się na wizycie homoseksualnego scenarzysty w domu Anity Bryant. Podczas rozmowy z nim, działaczka będzie wspominała swoje dokonania społeczne, w tym m.in. kampanię przeciwko zniesieniu praw zakazujących dyskryminacji gejów.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz