Legion

Legion (2010)

thriller, fantasy, horror
Produkcja: USA
Data premiery: 2010-03-19 (Polska) , 2010-01-21 (Świat)
Dystrybutor: United International Pictures Sp z o.o.

Chłam, który zachwyca, budzi emocje, szokuje i sprawia, że plujemy sobie w brodę na myśl o pieniądzach straconych na bilet. Jednym zdaniem „Legion” to kwintesencja tego, co kochamy, nienawidzimy i co nas odrzuca. Tandetna bitka o momentami głębszym wydźwięku. Brzmi jak paranoja? Dokładnie, bo to jest paranoja i to w całkiem czystej postaci.

Miało być zatrważająco: kolejna wizja apokalipsy, która pokaże nam koniec końców i uświadomi, że człowiek to pyłek, który zasłużył sobie na śmierć. Miało być groźnie i ambitnie – wyszło dość śmiesznie, zupełnie nie przerażająco, a czasem po prostu głupio. Rozzłoszczony Bóg zsyła na ziemię swoje anioły, które ostatecznie rozwiązać mają kwestię ludzkiego życia – zabijając wszystko, co im pechowo stanie na drodze. A ludzie oczywiście żywcem wziąć się nie dadzą. Do tego kwestia aniołów zbuntowanych, nagradzanie ludzi za nieposłuszeństwo wobec Boga, a karanie ich za wierność – stek idiotyzmów, które przerażą nawet najbardziej wytrwałego kinomaniaka.

To, że „Legion” zarobił kilkadziesiąt milionów dolarów to czysta irracjonalność, która potwierdza, że wbrew złym opiniom lubimy chodzić na nieco przytępawe filmy, może właśnie dlatego, że na co dzień mamy tyle stresów i pracy, że tylko siekanka nas odpręża. Straszne.

Oczywiście niemy zachwyt dla filmu wyrażą heretycy wszelkiej maści, i Ci, którzy lubią na ekranie trochę łupanki pomieszanej ze słownymi bełtami (dialogi są bardziej niż kretyńskie).

Jednak, nie oszukujmy się, inteligentny heretyk nie powinien wydawać na „Legion” pieniędzy…

GD Star Rating
loading...
Legion, 2.0 out of 5 based on 1 rating

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz