Czekolada

Czekolada

dramat, komedia romantyczna
Reżyser: Lasse Hallström
Produkcja: Wielka Brytania, USA
Data premiery:08.06.2001 (Polska) 15.12.2000 (Świat)
Dystrybutor: Vision Film

Czekolada” to film, który nie powinien być oglądany przez widzów z pustym żołądkiem. Apetyczne czekoladki i trufle przedstawione w filmie, oddziałują na zmysły i pobudzają apetyt. Kiedy już zaopatrzysz się w odpowiednią porcję słodyczy, możesz zagłębić się w ciepły świat bohaterów filmu.

W roku 1960 Vianne Roche razem z córką otwiera sklep z czekoladą w małym francuskim miasteczku. Jest tam nowa i nie od razu zjednuje sobie sympatię mieszkańców. Nawet burmistrz stara się za wszelką cenę utrudnić jej życie. Vianne nie przejmuje się tym i konsekwentnie przekonuje do siebie kolejnych mieszkańców, dzięki swojemu wewnętrznemu ciepłu i przyjaznemu nastawieniu do świata. Dość istotną rolę odgrywają w tym również jej niezwykłe czekoladki, które mają magiczną moc.

Każdy, kto ich skosztuje czuje się bardziej szczęśliwy. Czekoladki pomagają odmienić życie wielu ludzi, którzy do tej pory nie radzili sobie ze swoimi problemami. Mimo tego, niechęć burmistrza nie słabnie. W momencie słabości Vianne zastanawia się nawet nad opuszczeniem miasta.

Wszystko zmienia się, kiedy do miasta trafia grupa piratów, którym przewodzi przystojny Roux… Nieco ckliwy i zbyt romantyczny, nie jest to z pewnością film nakręcony z myślą o mężczyznach. Lepiej nie wybierać go również jako film na romantyczną randkę, doskonale sprawdza się jednak w czasie spotkania z przyjaciółkami. Kobiety z pewnością docenią ciepłą, domową atmosferę filmu i jego delikatny romantyzm.

Dodatkowym atutem będzie z pewnością przystojny Johnny Deep, który odgrywa w filmie jedną z głównych ról. Czekolada, przystojny mężczyzna i odrobina magii, czyż można wyobrazić sobie coś przyjemniejszego?  Jeśli dołożymy do tego umiejętną realizację i doskonale dobraną obsadę, otrzymamy film niemal idealny.

Zdecydowanie jeden z  ulubionych.

GD Star Rating
loading...
Czekolada , 4.6 out of 5 based on 9 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz