Nagrody Amerykańskiej Gildii Kostiumologów przyznane

Amerykańska Gildia Kostiumologów

19 lutego w Beverly Hilton Hotel w Kalifornii wręczono nagrody Amerykańskiej Gildii Kostiumologów. Uroczystość odbyła się już po raz piętnasty. Nagrody były przyznawane w sześciu kategoriach: film współczesny, film kostiumowy, film science fiction, serial współczesny, serial historyczny oraz mini-serial. W każdej z kategorii przyznano po pięć lub po trzy nominacje, spośród których wybierano jednego zwycięzcę.

Za najlepszy kostium w filmie współczesnym uznano strój z kolejnego filmu o przygodach agenta Jamesa Bonda, „Skyfall” zaprojektowany przez Jany Temime. Temime była już wcześniej nagradzana za swoje projekty, między innymi te wykorzystane w serii o Harrym Potterze. Oprócz „Skyfall” do nagrody za najlepszy kostium w kategorii film współczesny nominowano „Poradnik pozytywnego myślenia”, „Hotel Marigold”, „Bestie z południowych krain” oraz „Wróg numer jeden”.

Kategoria filmów kostiumowych jak co roku budziła największe emocje, bo tradycyjnie już właśnie w tych filmach możemy oglądać najbardziej efektowne kostiumy. W tym roku do nagrody w tej kategorii nominowano pięć filmów: „Annę Kareninę”, „Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom”, „Nędznicy”, „Lincoln” i „Operacja Kingdom”. Ostatecznie zwyciężyła „Anna Karenina”, co nie powinno być zaskoczeniem dla nikogo, kto oglądał ten film. Piękne kostiumy były w nim dopełnieniem ciekawej fabuły i doskonałej gry aktorskiej. Tego samego nie da się niestety powiedzieć o „Królewnie Śnieżce”, która zwyciężyła w kategorii filmów fantasy. Kostiumy były zdecydowanie najmocniejszym elementem te produkcji. Dzięki nim udało się jej pokonać pozostałych nominowanych w tej kategorii, czyli filmy „Igrzyska śmierci”, „Królewna Śnieżka i Łowca”, „Hobbit: Niezwykła Podróż” i „Atlas chmur”. W kategorii seriali współczesnych zwyciężył „Smash”, pokonując „Zemstę”, „Treme”, „Dziewczyny” i „Nashville”.

Za najlepszy kostium w miniserialu lub filmie telewizyjnym uznano strój z „Amercian Horror Story ‚Asylium’”, który okazał się lepszy od kostiumów z „Hatfields & McCoys” i „Hemingway i Gellhorn”. W kategorii serialu kostiumowego nominacje przyznano produkcjom: „Zakazane imperium”, „Gra o tron” i „Downtown Abbey”. Ostatecznie nagrodę Amerykańskiej Gildii Kostiumologów zdobył kostium, który pojawił się w ostatnim serialu.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz