Ratatuj (Ratatouille)

Ratatuj
Ratatuj (2008)

bajka animowana, komedia
Produkcja: USA
Data Premiery: 2007-10-19 (Polska), 2007-06-22 (Świat)
Dystrybutor: Forum Film Poland Sp. z o.o.

Wbrew pozorom, Paryż jest nie tylko stolicą mody, ale także można tam smacznie zjeść dzięki temu, że w mieście tym jest wielu naprawdę utalentowanych kucharzy. Remy, który jest jednym z nich, marzy o pracy w jakiejś ekskluzywnej restauracji paryskiej. Jest on pasjonatem, więc nic nie powinno stać na przeszkodzie w zdobyciu takiej pracy. Jest jednak małe ale… Remy jest szczurkiem.

Pewnego dnia Remy’emu udaje się dostać do kanałów pod wytwornym lokalem i mimo zapewnień swojej rodziny o tym, że nie ma szans na pracę tam, decyduje się zrealizować swoje marzenia. Aby tego dokonać, musi on rozpocząć współpracę z beztalenciem, którym jest Linguini. Dzięki swojemu zaparciu i pasji Remy powolutku realizuje swoje pragnienia.

Ratatuj” jest bajką, która zachwyca nie tylko jakością animacji, ale także doskonałym dubbingiem wykonywanym przez gwiazdy takie jak Marian Opania, Zbigniew Zamachowski czy też Jerzy Kryszak. Jest to ciepła opowieść o przyjaźni, rodzinie i pokonywaniu wszelkich przeciwności, który los stawia nam na naszej drodze. Pokazuje to nam, że warto jest być wytrwałym i nie tracić nadziei w spełnienie marzeń.

GD Star Rating
loading...
Ratatuj (Ratatouille), 3.4 out of 5 based on 16 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz