Australia – recenzja filmu

Australia
Australia (2008)

dramat
Produkcja: Australia, USA
Data premiery: 2008-12-26 (Polska), 2008-11-26 (Świat)
Dystrybutor: Imperial – Cinepix

Australia to najnowsze dzieło reżysera Baza Luhrmanna, twórcy takich filmów jak Romeo i Julia oraz Moulin Rouge! Opowiada ono historię lady Sary Ashley (Nicole Kidman), która przyjeżdża do Australii, by odwiedzić swego męża przebywającego na ranczo. Niestety, gdy dociera na miejsce, okazuje się, że został on zamordowany, plantacja bydła podupada, a miejscowy magnat chce przejąć jej ziemię. Nie mając wyjścia, prosi o pomoc miejscowego hodowcę, Drovera (Hugh Jackman) i wraz z nim pędzą 2000 sztuk bydła przez całą Australię, aż do Darwin, by uzyskać za nie dobrą cenę i uratować farmę.

Wspaniałe krajobrazy stanowią tło dla wielu wątków – rodzącego się uczucia pomiędzy początkowo sobie niechętnymi, głównymi bohaterami, problemów rdzennej ludności, II wojny światowej. Chwilami może się nam wydawać, że reżyser chciał zwrócić uwagę widza na zbyt wiele rzeczy naraz, nie przytłacza to jednak, ze względu na długość filmu – 165 minut.

Mamy zatem wiele czasu by zaobserwować przemianę Sary – od lekko zarozumiałej brytyjskiej arystokratki, po kobietę walczącą o prawa innych, cenioną przez mężczyzn, co w tamtych czasach było rzadkim zjawiskiem.

Fantastyczne zdjęcia, genialna muzyka i oczywiście gwiazdorska obsada nie pozwalają na pominięcie tego filmu. Zapraszam do kina, szczególnie pary, gdyż zarówno panowie, jak i panie znajdą w Australii coś dla siebie.

GD Star Rating
loading...
Australia - recenzja filmu, 2.0 out of 5 based on 9 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

2 komentarze

 1. Kamilka /

  Wie ktoś może gdzie ten film można ściągnąć ?

  GD Star Rating
  loading...
 2. dori /

  film to totalna rewelacja… kupilam nawet go na dvd (one step , pezez sms) ta firma wprowadzila zupelna nowosc na rynku, mianowicie prezentowniki, z ktorych mozna zamawiac przez sms’a, Z gwarancja dostawy przed swietami

  GD Star Rating
  loading...

Zostaw komentarz