Zostać legendą

Legendary

dramat
Reżyseria: Mel Damski
Produkcja: USA
Data premiery: 09.09.2010 (świat)
Dystrybutor: Samuel Goldwyn Films

Typowo amerykańska historia, w której rodzina i pasja są najważniejsze. Dla wielu osób głównym atutem filmu jest John Cena – jeden z najlepszych i przy okazji, najprzystojniejszych wrestlerów świata, który zagrał brata pierwszoplanowego bohatera.

Trudno rozwodzić się nad talentem aktorskim obsady. Chyba nie warto oceniać filmu pod względem technicznym. Od początku widać, że jest to kolejna produkcja, w której liczy się sam przekaz utwierdzający nas w przekonaniu, że Amerykanie to honorowi ludzie, którzy wiedzą, co jest największą wartością. Stawiają na rodzinę, ponad wszystko dążąc do zachowania jej dobrego imienia w każdej sytuacji. Dodając do tego znakomitego wrestlera zyskujemy film, który ma szansę na duży sukces.

Nastoletni Cal (Devon Graye) jest wychowywany przez matkę. Jego ojciec zginął w wypadku samochodowym, a brat zerwał kontakt z rodziną. Natura poskąpiła chłopakowi mięśni, ale mimo tego, marzy on o karierze zapaśnika. W ten sposób chce kultywować rodzinną tradycję – zapaśnikiem był jego brat, a ojciec piastował funkcję trenera. Cal stara się osiągnąć sukces poprzez wytrwałość i męczące treningi. Przy okazji, liczy na to, że dzięki sportowej karierze uda mu się zwrócić na siebie uwagę brata, za którym bardzo tęskni. W wolnych chwilach, Cal uwielbia łowić ryby. Przy tej okazji poznaje pewnego starszego mężczyznę (Danny Glover), który podczas każdego spotkania oferuje chłopcu garść złotych myśli. Dalsze losy chłopaka to słodko-gorzkie komplikacje prowadzące do zakończenia, jakiego i tak każdy z nas się spodziewa.

Dla jednych nieco przesłodzony, dla innych pokrzepiający, wzruszający. Z pewnością nadaje się do obejrzenia dla całej rodziny. Mimo tego, nie znajdziemy tu większych emocji ani nagłych zwrotów akcji. Bez zachwytów, ale na pewno nieszkodliwy. No i ciekawi John Cena. Nie tylko muskulatura, ale i sympatyczny wyraz twarzy zachęcają do wpatrywania się w niego. „Legendary” może zachwycać amerykańską publiczność. Polakom może wydać się nieco cukierkowy.

Obejrzyj trailer filmu „Legendary”.

http://www.twojefilmy.pl/tag/john-cena/
GD Star Rating
loading...
Zostać legendą, 4.0 out of 5 based on 1 rating

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz