Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street

Sweeney ToddRecenzja filmu: Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street

musical, thriller
Reżyseria: Tim Burton
Scenariusz: John Logan
Premiera: 22.02.2008 (Polska) 21.12.2007 (świat)
Produkcja: USA, Wielka Brytania

Tim Burton i Johnny Deep to duet, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. „Sweeney Todd” to już szósty film, będący wynikiem współpracy tej niezwykłej dwójki. Miłośnicy talentu Burtona długo na niego czekali. Historia przedstawiona z filmie to kolejny dowód na jego nieprzeciętną wyobraźnię.

Tytułowy Sweeney Todd, grany przed Deepa, wraca do miejscowości, w której mieszkał przed laty w poszukiwaniu zemsty. Aby pomścić śmierć swojej żony, otwiera zakład fryzjerski, w którym uśmierca niewinnych, niczego nie spodziewających się klientów. Pomaga mu w tym wspólniczka, równie szalona jako on pani Lovett, która wykorzystuje ciała ofiar do produkcji nadzienia do ciasteczek. Wypieki sprzedaje w swojej cukierni. „Sweeney Todd” to kolejne potwierdzenie talentu Burtona.

Film ogląda się bardzo przyjemnie. Fabuła jest na tyle wciągająca, że w przeciwności do wielu innych musicali, muzyka nie jest jedynym elementem, który przyciąga uwagę widza. W filmie nie brakuje oczywiście ciekawej ścieżki dźwiękowej, ani klimatu charakterystycznego dla Burtona.

Sceneria jest wprawdzie nieco przerysowana, jednak doskonale wpisuje się w charakter całego filmu. Kostiumy, charakteryzacja i dekoracje świetnie dopełniają całości. Na uwagę zasługują też role aktorskie. Johnny Deep jak zwykle stanął na wysokości zadania. Postać, którą wykreował jest bardzo wiarygodna i przekonująca. Dzięki partiom śpiewanym mamy okazję do podziwiania nie tylko jego talentu aktorskiego, ale i wokalnego. Równie dobrze spisała się Helen Carter w roli pani Lovely. Stworzyła nietuzinkową postać, która na długo zapada w pamięć, a piosenki w jej wykonaniu są bardzo miłe dla ucha.

Krótko mówiąc, Tim Burton po raz kolejny nie zawiódł swoich fanów i stworzył film, który zaspokoi nawet najbardziej wygórowane wymagania.

Obejrzyj zwiastun filmu „Sweeney Todd”.

GD Star Rating
loading...
Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street , 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Jeden komentarz

  1. Z początku zniechęcił mnie fakt lekko ,,musicalowego” typu tego filmu. Ale dzięki połączeniu go z ,,demoniczną” fabułą , czarnym humorem i porywającą muzyką ten film okazał się wg. mnie najlepszym jaki zrobił Tim Burton.

    GD Star Rating
    loading...

Zostaw komentarz