„Avatar 2” – wiadomo coraz więcej

Avatar

Chociaż dostał tylko 3 Oscary na 9 nominacji, AvatarJamesa Camerona był prawdziwym hitem kinowym. Film przypadł do gustu wielu fanom fantastyki. To właśnie oni najbardziej cieszą się z informacji na temat powstającego już sequela „Avatara”. Niestety, prace nad filmem wyraźnie się opóźniają. Już dwa lata temu zapowiadano, że w 2015 r. wejdzie on do kin. Później słuch o nim zaginął. Teraz jednak powrócono do prac i według zapewnień, „Avatar 2” zagości na ekranach pod koniec 2016 r. Póki co, z każdym kolejnym tygodniem do mediów przedostają się kolejne ciekawostki na temat drugiej części tego hitu.

Tak jak poprzednim razem, za kamerą stanie James Cameron, a w rolach głównych zobaczymy Sigourney Weaver, Sama Worthingtona i Zoe Saldanę. Wszystkich tych bohaterów poznaliśmy już wcześniej. To również Cameron, wraz z Joshem Friedmanem, napisał scenariusz do drugiej części „Avatara”. Historia będzie ściśle powiązana z wydarzeniami, które miały miejsce w pierwszej części. Produkcją obrazu zajmie się wytwórnia 20th Century Fox Film Corporation we współpracy z Lightstorm Entertainment.

Pomimo, że na sequel „Avatara” przyszło nam czekać ładnych kilka lat, to jednak planowane jest nakręcenie trzech kolejnych części w równych odstępach czasu tak, żeby trafiały do kin rok po roku. Niemniej jednak, lepiej, żeby fajni Camerona pozostali sceptykami, ponieważ trudno przewidzieć, czy rzeczywiście uda się dotrzymać terminów. Jak udało się dowiedzieć mediom, każdy z głównych aktorów podpisał już kontrakty na pozostałe filmy z tej serii. Losy niektórych będą kontynuowane, a inni – mimo śmierci już w pierwszej części – w jakiś sposób powrócą do opowieści.

Wciąż zagadką dla widzów pozostaje technologia, jaka zostanie wykorzystana w filmie. James Cameron zdradzał swoje plany, jednak nie przekazał mediom żadnych ostatecznych informacji. Zastanawiał się, czy następne filmy z cyklu mają być w całości nakręcone w technologii 48 FPS, czy jedynie niektóre ich fragmenty będą kręcone w sposób nowocześniejszy od innych. Z pewnością jednak można spodziewać się wyśmienitych efektów specjalnych. Cameron zawsze nawiązuje współpracę z najlepszymi specjalistami, co pozwala potem jego filmom zgarniać Oscary w kategorii Najlepsze efekty specjalne tak, jak miało to miejsce zarówno w „Avatarze’, jak i „Titanicu”.

GD Star Rating
loading...
„Avatar 2” – wiadomo coraz więcej, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz