Dustin Hoffman w biograficznym filmie o Lance’u Armstrongu

Dustin Hoffman

Talk Radio News Service, flickr

Jeden z najlepszych aktorów naszych czasów, znany z takich filmów, jak „Sprawa Kramerów”, ”Rain Man” czy „Absolwent” Dustin Hoffman pojawi się w filmie biograficznym o słynnym kolarzu Lance’u Armstrongu. Twórcy obrazu nie zdradzili jednak, w czyją rolę wcieli się Hoffman. Przypomnijmy, że zdjęcia do filmu reżyserowanego przez Stephena Frearsa rozpoczęły się już jakiś czas temu. Wiadomo zatem, że gwiazdor wcieli się raczej w jedną z drugoplanowych ról.

W filmie o Lance’u Armstrongu głównego bohatera zagra Ben Foster. 33-letniego aktora mogliśmy oglądać w obrazach „3:10 do Yumy” czy „30 dni mroku”. Na planie staną obok niego m.in. Lee Pace, Guillaume Canet oraz Jesse Plemons. Według zapowiedzi, film nie ma opowiadać historii całego życia wybitnego sportowca. Fabuła skupia się na okresie pomiędzy zdiagnozowaniem raka prostaty, a wybuchem afery dopingowej, przez którą Lance Armstrong – niegdyś najlepszy kolarz świata – stracił wszystkie tytuły i nagrody przyznane mu na przestrzeni ostatnich 14 lat. Afera ta była jedną z największych w historii światowego sportu.

Scenariusz, którego twórcą jest John Hodge, powstał na podstawie napisanej przez dziennikarza sportowego Davida Walsha książki „Oszustwo niedoskonałe. Jak zdemaskowałem Lance’a Armstronga”. To właśnie Walsh postanowił podjąć się prywatnego, bardzo trudnego śledztwa, które pozwoliło udowodnić Armstrongowi wszystkie oszustwa. Walsha zagrać ma Chris O’Dowd znany m.in. z filmów „Druhny” oraz „Podróże Guliwera 3D”.

Udział Dustina Hoffmana z pewnością podniesie wartość filmu i dodatkowo wzbudzi zainteresowanie mimo, że ze względu na kontrowersje wywołane przez Armstronga, na obraz i tak czeka już wielu widzów. Trzeba jednak przyznać, że niekwestionowany talent Hoffmana może mieć duże znaczenie dla efektu finalnego.

Przypomnijmy, że 76-letni aktor jest jednym z najwybitniejszych gwiazdorów swojego pokolenia. Na koncie ma dwa Oscary zdobyte w kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy za filmy „Sprawa Kramerów” (1980) oraz „Rain Man” (1989). W kolekcji statuetek ma również pięć Złotych Globów i wiele innych wyróżnień. W ostatnich latach Hoffman dużo rzadziej pokazuje się na ekranie. Jego ostatnią rolą była ta w serialu „Luck”, w którym zagrał głównego bohatera, gangstera Chestera „Ace’a” Bernsteina.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz