Terminator: Ocalenie (Terminator Salvation)

Terminator: Ocalenie
Terminator: Ocalenie (2009)

film akcji, science fiction
Produkcja: Niemcy, USA, Wielka Brytania
Data premiery: 2009-06-05 (Polska), 2009-05-14 (Świat)
Dystrybutor: United International Pictures Sp z o.o.

Terminator 4 powraca do nas w mistycznej i bardzo nowoczesnej odsłonie! Reżyser McG – Joseph McGinty Nichol przedstawia nam wizję apokaliptycznej i wyludnionej Ameryki w 2018 roku. Jest to historia o świecie, która nastąpiła po Dniu Sądu…. Zamiarem reżysera było stworzenie bardzo realnej wizji apokalipsy, ale czy udało mu się tego dokonać?

Surrealistyczny obraz świata sięga aż po horyzont… nic nie wygląda tak jak powinno. Na skutek wybuchów bomb niebo złowieszczo zmieniło odcień. Nawet ziemia, po której stąpają pozostali na świecie ludzie, nie wygląda tak samo…

Dzień Sądu nadszedł niespodziewanie. Kontrolę nad światem przejmuje armia Terminatorów, którzy przemierzają teren w poszukiwaniu ocalałych ludzi, ukrywających się w opuszczonych bunkrach. Uciekinierzy sporadycznie atakują maszyny, wiedząc z góry, że znajdują się na przegranej pozycji. Rozpoczyna się krucjata, zorganizowana przez powstały z ludzi Ruch Oporu, przeciwko wrogowi – zarządzanemu przez inteligentny i świadomy system Skynet. Czy jest jakaś szansa dla świata opanowanego przez mordercze maszyny, które nie spoczną póki nie zniszczą lub nie uwolnią ostatniego, pozostałego na ziemi człowieka? Nadzieją na uratowanie ludzkiego istnienia jest John Connor (Christian Bale), który jako jedyny był świadomy nadchodzącego końca….

Terminator Ocalenie” cały czas trzyma widza w ogromnym napięciu. Muzyka i efekty specjalne są naprawdę świetne. Czy jednak Terminator bez sztandarowego w tej trylogii Arnolda Schwarzenegger`a zachwyci widzów? Żeby się o tym przekonać zapraszamy do kin.

GD Star Rating
loading...
Terminator: Ocalenie (Terminator Salvation), 2.1 out of 5 based on 9 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Jeden komentarz

  1. Radosław /

    Niektórzy mówili, że bez Szwarca, to już nie będzie Terminator. Nie zgadzam się. Naprawdę nieźle nakręcony, bez przesadyzmu z amerykanami dzierżącymi swoją flagę i zbawaiającmi świat. Spodziewałem się kichy, a wyszło całkiem dobrze. Efekty świetne i scanariusz też nie najgłupszy. Kupię na płycie.

    GD Star Rating
    loading...

Zostaw komentarz