Dochodzenie – spojlerów nie będzie!

Dochodzenie sezon 2

Uwaga! Pora obstawiać! Załóż się z matką/ojcem, bratem/siostrą, kochankiem/kochanką o to, kto zabił Rosie Larsen (szansa, że któreś z was trafi jest niezbyt wielka, więc nie ma co liczyć na wygraną życia). 4 lipca na kanale Fox Life ruszył drugi sezon serialu „The killing” („Dochodzenie”). Wszystkich, którzy obrazili się na ten serial za brak rozwiązania zagadki morderstwa Rosie w pierwszym sezonie, czuję się w obowiązku zapewnić, że teraz morderca zostanie w końcu zdemaskowany. I tyle, jeśli chodzi o fabularne konkrety. Każda kolejna informacja/wskazówka mogłaby zniweczyć radość oglądania (chociaż podobnie jak w przypadku pierwszego sezonu, słowo „radość” nijak się ma do przygnębiającej atmosfery, zatopionego w deszczu i ciemnościach, serialu).

Jeśli chodzi o odtwórców głównych ról, nic się nie zmienia. Mireille Enos i Joel Kinnaman cały czas w dobrej formie. No i dobre wieści dla fanów duńskiego pierwowzoru serialu – w jednym z odcinków drugiego sezonu „Dochodzenia” gra odtwórczyni roli Sary Lund z Forbrydelsen – Sofie Gråbøl.

Kolejnych sezonów raczej nie będzie – „Dochodzenie”, ze swą powolnie prowadzoną akcją, złożonością charakterów i wzajemnych powiązań postaci oraz brakiem spektakularnych efektów specjalnych, nie zdołało wkupić się w łaski amerykańskich widzów (oglądalność na poziomie 1,6mln widzów to naprawdę kiepski wynik). Ale cóż, nie stroniąc od złośliwości, można by uznać, że to właściwie całkiem niezła rekomendacja.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz