Dni z kinem Kurosawy (Kino OLBRZYM)

DNI Z KINEM KUROSAWY BANNER MALY

DNI Z KINEM KUROSAWY (w 15. rocznicę śmierci)
4 – 7 lutego

4.02
18:00 POJEDYNEK W CISZY, A. Kurosawa, 1949

Kyoji Fujisaki to młody, zdolny lekarz. W czasie wojny, przeprowadzając jedną z wielu operacji, zaraża się od pacjenta kiłą. Po powrocie do domu zrywa bez wyjaśnienia ze swoją narzeczoną. Wkrótce los jeszcze raz krzyżuje ścieżki młodego lekarza i człowieka, który w czasie wojny doprowadził do zarażenia go okropną chorobą…

5.02
18:00 TATESHI DANPEI, a. Kurosawa, 1962

Wzruszająca opowieść o choreografie walk na miecze, który wprowadza elementy nowoczesnego realizmu w teatrze Shinkokugeki (Nowy Teatr Narodowy), konkurującym z tradycyjnym teatrem Kabuki.

6.02
18:00 MADADAYO, A. Kurosawa, I. Honda, 1993

Film ten jest rodzajem hołdu, jaki Kurosawa złożył swojemu ulubionemu profesorowi-mentorowi Uchida Hyakken . W 1943, Uchida oświadcza swoim studentom, że rezygnuje z nauczania i od tej pory rozpoczyna karierę pisarza…. Każdego roku studenci odwiedzają go i urządzają urodzinowe przyjęcie, na którym dziękują ma za wiedzę, którą im przekazał.

7.02
18:00 RASHOMON, A. Kurosawa, 1950

Akcja rozgrywa się w średniowiecznej Japonii. Podróżujący wraz ze swoją żoną samuraj zostaje napadnięty w lesie przez bandytę. Samuraj zostaje zabity, a jego żona zgwałcona.
Film ukazuje kolejno cztery wersje wydarzenia, widziane przez bezpośrednich uczestników i naocznego świadka – drwala. Każda z osób ma odmienne przeżycia, co pokazuje, że prawda jest względna. Obraz usiłuje zgłębić motywy popychające ludzi do konkretnego działania.

Wstęp oraz posłowie dot. filmu „Rashomon” wygłosi GRZEGORZ PIEŃKOWSKI (Przewodniczący Polskiej Federacji DKF, historyk filmu, wykładowca Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie)

SZCZEGÓŁY dostępne na: WWW.TCK.NET.PL

WSTĘP na każdy film: 5 zł

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz