Kolekcjoner – recenzja filmu

film Kolekcjoner - okładkaRecenzja filmu: Kolekcjoner (The Collection)

horror, film akcji
Reżyseria: Marcus Dunstar
Scenariusz: Marcus Dunstar, Patrick Melton
Premiera: 25.01.2013 (Polska) 21.09.2012 (świat)
Produkcja: USA

Horror to gatunek filmów, w których zazwyczaj nie doszukuje się jakiegoś głębszego przesłania. Oczekuje się od nich natomiast, że będą budziły silne emocje i trzymały widza w napięciu od początku do końca. Niestety Kolekcjoner” nie zapewnia nam nawet tego.

Film epatuje przemocą, która nie wnosi zupełnie nic do jego treści. Fabuła jest dość prosta – młoda dziewczyna trafia w ręce mordercy, który wypróbowuje na niej coraz to wymyślniejsze tortury. Twórcy filmu pokazują je z ogromną szczegółowością, przekraczając często granice dobrego smaku.

Nieco ożywienia miało wprowadzić do filmu ukazanie dramatu ojca, który chce ratować córkę z rąk psychopatycznego mordercy, jednak nie wypadł on zbyt przekonująco. Większość postaci pojawiających się w filmie jest bezpłciowa i nie budzi w widzu żadnych emocji. Co więcej, ich działania często są niespójne i nielogiczne, co dobiera fabule ostatnie pozostałości wiarygodności.

Miłośnicy horrorów zaliczanych do nurtu gorno, których charakterystycznym elementem jest szczegółowe ukazywanie scen przemocy, być może nie będą zawiedzeni, chociaż nawet wśród nich film budzi mieszane uczucia.

Zwyczajnie brakuje w nim „tego czegoś”, co wyróżniłoby go na tle innych i sprawiło, że ogląda się go, jeśli nie z przyjemnością to przynajmniej z zainteresowaniem. Sceny tortur i kolejne pomysły na dręczenie bohaterów są zwyczajnie wtórne.  Oglądając je, ma się nieodparte wrażenie, że wcześniej już się je gdzieś widziało.

Podsumowując, „Kolekcjoner” to bardzo przeciętny film. Jednym z niewielu jego atutów jest urodziwa aktorka, która wcieliła się w postać głównej bohaterki. Poza tym trudno doszukać się w nim czegokolwiek, na czym można by skupić uwagę na dłużej. Warto obejrzeć go tylko wtedy, gdy bardzo nam się nudzi i nie mamy dostępu do innych tytułów.

kolekcjoner - kadr 1

kolekcjoner - kadr 2

kolekcjoner - kadr 3

kolekcjoner - kadr 4

Obejrzyj zwiastun filmu „Kolekcjoner”.

GD Star Rating
loading...
Kolekcjoner - recenzja filmu, 3.4 out of 5 based on 8 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz