„Iron Man 3” – dla Chin w specjalnej wersji

Iron Man

Iron Man

Już wkrótce na świecie odbędzie się premiera nowej części przygód słynnego superbohatera Iron Mana. W Polsce „Iron Man 3” pojawi się w kinach 10 maja. Jednak ani Polacy, ani inni europejscy widzowie nie będą mogli obejrzeć filmu w takiej wersji, jaka przygotowana jest dla Chińczyków. Do tego azjatyckiego kraju trafi bowiem wyjątkowa wersja, która będzie dostosowana do preferencji tamtejszych odbiorców.

Jakie mają być konkretne różnice pomiędzy filmem, który będzie puszczany w Chinach a tym, który zobaczą mieszkańcy reszty świata, na razie nie wiadomo. Niemniej jednak, wytwórnia Marvel Studios zapewnia, że postara się trafić ze zmianami w gust Chińczyków, np. pokazując w poszczególnych scenach słynne chińskie zabytki. Najważniejszą zmianą wprowadzaną do azjatyckiej wersji ma być jeszcze jedna postać. Ze względu na wielką popularność aktorki, Fan Bingbing, przydzielona zostanie jej dodatkowa rola.

Oprócz tego, że w chińskiej wersji „Irona Mana 3” pojawi się jeszcze jedna bohaterka, to wiadomo też, że dodane zostaną nowe kadry. Twórcy filmu nie zdradzają, co dokładnie będzie w nich zawarte, jednak najprawdopodobniej pojawiają się m.in. specjalne fragmenty przedstawiające samego Iron Mana (Robert Downey Jr.). Mówi się, że jest to kolejny krok, który ma sprawić, że obraz zostanie jeszcze lepiej odebrany przez tamtejszych widzów.

Takie działania są bardzo istotne dla amerykańskich wytwórni filmowych. Chińczycy kupują od nich wiele produkcji, jednak ze względu na ścisłą kontrolę chińskiego rynku filmowego, nie wszystkie są dobrze przyjmowane. Zmiany wprowadzane do najnowszych przygód superbohatera, pozwolą na szerszą dystrybucję hollywoodzkich filmów. Przy okazji, najprawdopodobniej ułatwią dalszą współpracę wytwórni z Chińczykami. To natomiast może sprawić, że więcej amerykańskich obrazów zacznie podbijać tamtejsze kina.

Udział chińskiej gwiazdy kinowej ma być początkiem dalszej współpracy wytwórni z aktorami pochodzącymi z Państwa Środka, by zwiększyć swój udział w chińskim rynku filmowym. Dopasowywanie ich do zasad narzucanych przez Azjatów pozwala im przebić się przez restrykcyjne wymogi, jakie produkcja musi spełnić, zanim trafi na tamtejsze szklane ekrany. Warto dodać, że „Iron Man 3” nie jest pierwszym filmem dostosowywanym do potrzeb chińskich widzów. Znaczne zmiany wprowadzono np. do komedii „Nieletni/pełnoletni”.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz