Człowiek ringu

Człowiek ringuRecenzja filmu: Człowiek ringu (Cinderella Man)

biograficzny, dramat
Reżyseria: Ron Howard
Scenariusz: Akiva Goldsman, Charlie Mitchell, Cliff Hollingsworth
Premiera: 09.09.2005 (Polska) 23.05.2005 (świat)
Produkcja: USA

Dramatyczna, a jednak piękna historia człowieka, który nigdy nie zrezygnował z realizacji swoich celów. Mimo wielu przeciwności losu, pokonał biedę, ból, pokonał samego siebie i sięgnął po to, o czym marzył. Wszystko to oparte na prawdziwych losach Jima Braddocka.

Jim Braddock (Russell Crowe) to bokser, któremu jednak nie wiedzie się ostatnio na ringowych deskach. Mając na utrzymaniu rodzinę, musi w końcu zrezygnować ze sportu, ponieważ nie zarabia wystarczająco dużo, by zapewnić jej odpowiedni byt. Dodatkowym problemem jest pogłębiający się Wielki Kryzys, przez który Braddockowi ciężko znaleźć pracę. Chwyta się wszelkich zajęć, lecz wciąż ma problem z utrzymaniem żony i dzieci. Cierpi na tym cała rodzina, a on sam z żalem musi porzucić marzenia o karierze bokserskiej, która nie gwarantuje mu wystarczających profitów.

Pewnego dnia zyskuje jednak możliwość stoczenia walki z przeciwnikiem bardzo wysoko notowanym w bokserskich rankingach. Wygrywając, Braddock otrzymuje przepustkę do walki z mistrzem świata. Mistrzem, który dotychczas nokautował rywali w sposób doprowadzający ich do śmierci…

„Człowiek ringu” to historia, która powinna nie tylko wzruszać, ale też motywować. Oparta na autentycznych wydarzeniach, jest dowodem na to, że nigdy nie wolno rezygnować z dążenia do spełnienia marzeń. Bez względu na kłody, które życie rzuca nam pod nogi, mając wystarczająco dużo woli i determinacji, możemy osiągnąć wszystko. Potrzebujemy do tego jedynie wewnętrznej siły i cierpliwości.

Russell Crowe w pełni wywiązał się z powierzonego mu zadania. Jak przystało na Gladiatora, także i tutaj zachwyca walorami fizycznymi. Mimo wspaniałej historii, „Człowiek ringu” nie spodoba się wszystkim Tym, którzy znudzili się już amerykańskim snem i filmach o nim opowiadających z pewnością nie przypadnie do gustu. Mimo to historia oparta na faktach uświadamia nam, że w życiu wszystko jest możliwe!

Momentami zbyt schematyczny, typowy amerykański dramat, w którym największe wartości nie zostają zabite nawet przez największą nędzę i brak perspektyw. A jednak, „Człowiek ringu” ma w sobie to coś, co sprawia, że chcemy go oglądać, wierząc w głębi serca, że my też kiedyś zrealizujemy wszystkie swoje plany. Być może zrobimy to w styl tak wielkim, jak uczynił to Jim Braddock.

Obejrzyj zwiastun filmu „Człowiek ringu”.

GD Star Rating
loading...
Człowiek ringu, 4.5 out of 5 based on 2 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz