Nicolas Cage mówi „Nie” kolejnej odsłonie Ghost Ridera

Nicolas Cage

(cherryfizzphotos, z: flickr.com)

Postacie komiksowe stanowią dla twórców z Hollywood prawdziwą kopalnię inspiracji do tworzenia kolejnych produkcji. Ostatnimi czasy dużą popularność na nowo osiągnęli bohaterowie ze świata komiksów Marvela. W 2007 roku Mark Steven Johnson postanowił stworzyć ekranizację „Ghost Ridera”, zaś w głównej roli pojawił się Nicolas Cage. U jego boku zagrała między innymi Eva Mendes, Wes Bentley czy Peter Fonda w roli Mefistofelesa. Kilka lat później powstała druga część o nocnym mścicielu. Już z tej produkcji zrezygnowało kilku aktorów współpracujących przy pierwszym filmie.

Oba filmy odniosły umiarkowany sukces i wszystko wskazywało na to, że współpraca artystów przebiega pomyślnie. Ostatnio jednak Nicholas Cage oznajmił, że nie zamierza brać udziału w nowej produkcji. Aktor oświadczył, że jeżeli powstanie kolejna część filmu, to z pewnością bez niego. Jakiś czas później co prawda złagodził nieco swoją wypowiedź, jednak decyzja pozostaje ta sama. Wypowiedź Cage’a zdziwiła fanów jego filmów o Ghost Riderze, ponieważ dotychczas można było odnieść wrażenie, że artysta jest zżyty ze swoją postacią i darzy ją sympatią. Ponadto dał się bliżej poznać młodszemu pokoleniu widzów. W tej chwili niemal pewne jest to, że w kolejnej próbie adaptacji komiksu zagra już ktoś inny.

Warto jednakże w tym miejscu nadmienić, że nie każdy z fanów komiksów był zadowolony z obsadzenia głównej roli, stąd też wiele osób pozytywnie ocenia decyzję Nicolasa Cage’a o wycofaniu się z kolejnych produkcji. Być może aktor obraził się na nominację do Złotej Maliny za rolę w drugiej części „Ghost Ridera” z 2011 roku. Postać Ghost Ridera została stworzona przez Gary’ego Friedricha i pojawiła się na łamach komiksu po raz pierwszy w 1972 roku. Jest to historia motocyklisty, który sprzedaje swoją duszę diabłu, żeby ratować życie przyjaciela. Ceną, jaką przychodzi zapłacić bohaterowi są conocne przemiany w płonący szkielet, który przemierza ulice miast w poszukiwaniu złych dusz. Pierwszym Ghost Riderem był Johnny Blaze i to o nim opowiada pierwsza ekranizacja komiksu. Obok Ghost Ridera zostały zekranizowane także inne komiksy Marvela, takie jak Iron Man, Spider-man, Fantastyczna Czwórka, Incredible Hulk, Capitan America, The Wolverine, jak również Thor oraz produkcja z udziałem większości znanych superbohaterów „The Avengers”.

GD Star Rating
loading...
Nicolas Cage mówi „Nie” kolejnej odsłonie Ghost Ridera, 1.0 out of 5 based on 1 rating

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz