Frozen – recenzja filmu

film frozenRecenzja filmu: Frozen

dramat, thriller
Reżyseria: Adam Green
Scenariusz: Adam Green
Premiera: 24.01.2010 (świat)
Produkcja: USA

Prosty, niskobudżetowy, ale naprawdę trzymający w napięciu. Dobry dla miłośników thrillerów, ale i dla tych, którzy lubią ryzyko i przypływ adrenaliny, nie zawsze zachowując przy tym zdrowy rozsądek. Po jego obejrzeniu, część z nich będzie na pewno uważniejsza.

Troje snowboardzistów postanawia poszusować po stoku. Kiedy dzień dobiega końca, decydują się na jeszcze jeden zjazd mimo, że wyciąg krzesełkowy ma już zostać zamknięty. Nie mają pojęcia, jak fatalne w skutkach będzie usadowienie się w krzesełkach na ostatnią chwilę. Obsługa nie wie przecież, że troje osób wślizgnęło się na jeszcze jedną jazdę. Gdy wyciąg zostaje zatrzymany, a światła zgaszone, znajomi uświadamiają sobie, że ugrzęźli na wysokości, bez możliwości wydostania się z krzesełek. Jest coraz zimniej, a młodym ludziom zaczyna doskwierać głód. Co gorsza, stok zostaje zamknięty na cały tydzień – po raz kolejny wypełni się ludźmi w kolejny weekend. Czy da się przetrwać w takich warunkach? A może jednak młodzi postanowią zaryzykować i wydostać się stamtąd?

Frozen” wywarł na mnie duże wrażenie. Uwielbiam horrory i lubię się bać, ale ciągle brakuje mi prawdziwego przerażenia. Mimo braku zaskoczeń czy nagłych zwrotów akcji, napięcie narastało tu powoli, a ostatecznie było naprawdę wielkie. W dużej mierze było to powodowane faktem, że historia była tak mało skomplikowana i tak realna. Nie biegali tu mordercy z siekierami, nie lała się krew. Fabuła była prosta i to się sprawdziło. Tak samo zresztą, jak sprawdziła się prosta forma przekazu – mało postaci i praktycznie jedno miejsce akcji. Aktorzy zagrali przeciętnie. W gruncie rzeczy, trudno byłoby spodziewać się niezwykłych kreacji, bo fabuła raczej na to nie pozwalała. Cały film był po prostu poprawny pod względem realizacyjnym. Przy wciągającej fabule, było to wystarczające.

„Frozen” to film pokazujący, że wystarczy dobry pomysł, by nawet niewielkim nakładem sił zrealizować mocny thriller. Polecam szczególnie tym, którzy potrafią utożsamić się z postacią i wyobrazić sobie ogrom strachu odczuwanego przez bohaterów.

Frozen - kadr 1

Frozen - kadr 2

Frozen - kadr 3

Obejrzyj zwiastun filmu „Frozen”.

GD Star Rating
loading...
Frozen - recenzja filmu, 5.0 out of 5 based on 3 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz