Tom Hooper na planie biografii Freddiego Mercury’ego?

Tom Hooper

(źródło: flickr.com; nick step)

Tom Hooper – reżyser takich hitów kinowych jak „Les Miserables – Nędznicy” czy też „Jak zostać królem” prawdopodobnie pojawi się też na planie biografii Freddiego Mercury’ego. Podobnie jak w przypadku „Nędzników”, Tom Hooper być może będzie współpracować z Sachą Baronem Cohenem. Wiadomość o tym, że powstanie w ogóle biografia lidera Queen jest w zasadzie oficjalna. Obraz powstanie na zlecenie GK Films i Tribeca Productions, natomiast jednym z producentów będzie sam Robert De Niro.

Co prawda prace nad scenariuszem i doborem obsady trwają już od dwóch lat, ale wszystko wskazuje na to, że produkcja niedługo ruszy na dobre. Peter Morgan, pracujący wcześniej przy „Królowej” czy „Kochanicach króla”, zajmuje się napisaniem odpowiedniego scenariusza. Cohen został obsadzony jako odtwórca głównej roli już dwa lata temu. Tom Hooper z kolei jest co prawda zainteresowany propozycją wyreżyserowania biografii F. Merkurego, ale ma do rozważenia też kilka innych ofert. Fani twórczości grupy Queen, a także filmów reżyserowanych przez Toma Hoopera mają pewne wątpliwości. Część uważa, że o ile „Nędznicy” są prawdziwym dziełem sztuki, o tyle „Jak zostać królem” wyszło Hooperowi trochę gorzej jako film biograficzny. Zdjęcia do filmu miały rozpocząć się w sierpniu 2011 roku, jednak doszło do opóźnień.

Obraz ma się skupiać przede wszystkim na wczesnych latach kariery Mercurego, jeszcze na długo przed zdiagnozowaniem u niego AIDS. Widzowie będą mogli zobaczyć między innymi jak Queen stawia pierwsze kroki w show biznesie, jak trafia na czołówki list przebojów oraz jak gra koncerty w RPA. Mało kto wie, że Freddie Mercury urodził się w Zanzibarze w 1946 roku jako Farrokh Bulsara. W 1971 roku został frontmanem zespołu Queen, w którym zasłynął ciekawą barwą głosu, nietypową jak dla muzyki rockowej. Inspirował się w dużej mierze baletem i operą. Jego pasją była też Japonia, gdzie wydał majątek na zakup dzieł sztuki. Wraz z jego popularnością świat obiegła informacja o jego upodobaniach seksualnych, z którymi zresztą nigdy się nie krył. Miał wielu partnerów, często przypadkowych, co zakończyło się ostatecznie zachorowaniem na AIDS. W wyniku osłabienia odporności wywołanej przez chorobę zapadł na grzybicze zapalenie płuc, które doprowadziło do jego śmierci. Zmarł w swoim domu w Londynie 24 listopada 1991 roku.

Freddie Mercury

(źródło: flickr.com, Nuno Alex Silva)

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz