Hair

Hair

musical
Reżyseria: Milos Forman
Produkcja: USA, RFN
Data premiery: 14.03.1979 (świat) , 31.07.2009 (Polska)

Opowieść o wolności, przyjaźni, miłości i wojnie. Nie brakuje tu prawie żadnego wątku, który powinien znaleźć się w dobrym filmie. A wszystko opowiedziane słowami zapadających w ucho piosenek. Utwory, które gościły też na listach przebojów, znane na całym świecie tu nabierają innego wyrazu, gdyż są nierozerwalnie połączone z fabułą filmu.

Hair” to wspaniała historia grupy młodych hippisów, którzy żyją w czasie wojny w Wietnamie. Prowadzą tryb życia typowy dla swej subkultury. Nie ma zbyt wiele rzeczy, na których im zależy. Są pacyfistami i odmawiają służby wojskowej. Nie pracują, bo nie potrzebują dóbr materialnych. Żyją ciągłą zabawą, spacerując po ulicach Nowego Jorku. Ich wygląd również jednoznacznie kojarzy się z wyznawanymi przez nich zasadami. Niedbale połączone elementy stroju, podarte spodnie i mnóstwo kolorów sprawiają, że są jeszcze bardziej widoczni.

Drugim biegunem filmu jest Claude Bukowski. Pochodzący z Oklahomy chłopak pojawia się w Nowym Jorku, który jest jego przystankiem w drodze do bazy wojskowej w Nevadzie. To w niej Claude ma odbyć ćwiczenia przed wylotem do Wietnamu. Zbieg okoliczności sprawia, że Bukowski poznaje grupę hippisów próbujących przekonać go do rezygnacji z walk. Choć nie da się złamać, to zanim dotrze do Nevady spotka go jeszcze kilka ciekawych przygód. Ostatecznie, Claude i tak znajdzie się na miejscu, lecz znajomość z hippisami na zawsze odmieni jego życie.

Reżyser Milos Forman zabiera nas w świat, którego dziś już nie znajdziemy. Wyjątkowe wartości, przyjaźń i wolność ponad wszystko, muzyka i zabawa – to coś, na co dzisiaj mało, kto może sobie pozwolić. Dzięki wciągającej fabule, świetne piosenki w wykonaniu samych aktorów stają się jedynie atrakcyjnym dodatkiem do filmu. Całość z pewnością jest kompozycją wartą obejrzenia.

Obejrzyj trailer filmu „Hair”.

GD Star Rating
loading...
Hair, 3.6 out of 5 based on 7 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz