Alicja w Krainie Czarów

Alicja w Krainie Czarów (2010)

familijny, fantasy, przygodowy
Reżyseria: Tim Burton
Produkcja: USA
Data premiery:  05-03-2010 (Polska) 03-03-2009 (Świat)
Dystrybutor: Forum Film Poland Sp. z o.o.

Tim Burton znów przyciągnął do kina tysiące swoich fanów i, jak zwykle, nie zawiódł ich. Choć krążyły opinie, że „Alicja w Krainie Czarów” jest zbyt zdominowana przez „cenzurę” Disneya, jest to film idealny dla całej rodziny, perfekcyjny pod każdym względem.

Trudno jest doszukać się jakiegokolwiek defektu w świecie od początku do końca zmyślonym, wykreowanym najpierw przez Carolla, później przez scenarzystkę „Alicji” i w końcu przez samego Burtona. Alicja nie jest już małą dziewczynką i musi wybrać czy pozostać wierną swoim przekonaniom, czy przyjąć wątpliwej szczerości oświadczyny pewnego kawalera. Od udzielenia odpowiedzi wybawia ją biały królik, którego Alicja zaczyna gonić. Tym sposobem pojawia się w Krainie Czarów.

Tu spotyka całą masę przedziwnych stworów, z czego najbardziej intrygujący jest oczywiście Szalony Kapelusznik (w tej roli Johnny Depp), który staje się prawdziwym przyjacielem Alicji. Fabuła została zatem nieco zmieniona, jednakże nie musimy się tych zmian obawiać. Samo patrzenie na Białą Królową (Anne Hathaway) czy Czerwoną Królową (Helena Bonham Carter) o niewyobrażalnie dużej głowie oraz inne postacie jest wyjątkową przyjemnością.

Cały świat stworzony przez Burtona jest utrzymany w całości w klimacie, jaki znamy ze wszystkich jego poprzednich produkcji. Fani twórczości Tima Burtona szybko dostrzegą, jak każdy szczegół jest aż przesycony burtonowską konwencją, jak wszystkie cechy charakterystyczne poszczególnych postaci są wyolbrzymione, jak za sprawą magicznej różdżki.

Nie tylko wprawne oko kinomaniaka będzie miało wielką ucztę na tym filmie, ale i ucho, szczególnie jeśli chodzi o polski dubbing, który tutaj jest wyjątkowo dobry. Wszystkie obawy najlepiej porzucić przed salą kinową, ponieważ polscy dystrybutorzy zadbali, aby dubbing nie męczył widza, a  wręcz przeciwnie – przyciągał i zaciekawiał.

Warto zobaczyć:)

GD Star Rating
loading...
Alicja w Krainie Czarów, 4.0 out of 5 based on 15 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz