Glenn Close w nowym filmie Marvela?

Glenn Close

[źródło: flickr, Alan Light]

Glenn Close to jedna z najbardziej znanych i cenionych aktorek starszego pokolenia. Po latach świetności i bardzo intensywnej pracy, usunęła się nieco w cień, grając przede wszystkim w kameralnych, starannie selekcjonowanych produkcjach. Teraz ponownie powraca do kina popularnego i to w doskonałym stylu. Już w lipcu lub na początku sierpnia przyszłego roku będziemy mogli oglądać ją w „Guardians Of The Galaxy„. To najnowszy film wytwórni Disneya’a, z którą Close miała już okazję współpracować w poprzednich latach, chociażby przy doskonałym filmie familijnym „Sto jeden dalmatyńczyków”.

Tym razem aktorka ma wcielić się w pozytywną postać, a mianowicie odegra rolę szefowej kosmicznej policji Nova Corps. „Guardians Of The Galaxy”, czyli w wolnym tłumaczeniu „Strażnicy Kosmosu” to ekranizacja komiksu Marvela. Jak przystało na dzieło jego autorstwa, na ekranie będziemy mogli oglądać mnóstwo fantastycznych istot, z pół-człowiekiem, pół-kosmitą i gadającym szopem na czele. Reżyserem produkcji jest James Gunn. Obok Glenn Close w głównych bohaterów filmu wcielą się Chris Pratt, David Bautista oraz Zoe Saldana. Chociaż sama postać, którą w filmie Gunna ma odkrywać aktorka wydaje się ciekawa, zdania na temat jej udziału w produkcji Disney’a są podzielone. Jedni uważają, że aktorka zyska dzięki niej szansę na ponowne zaprezentowanie się szerszej publiczności. Inni twierdzą, że aktorka tej klasy nie powinna grać w tego rodzaju produkcjach.

Ostateczny werdykt będzie można wydać dopiero, kiedy film pojawi się na ekranach kin. Na podstawie skromnych przecieków dotyczących fabuły filmu można spodziewać się, że nie będzie to życiowa rola aktorki. Za takie uznaje się postacie Madame de Merteuil z „Niebezpiecznych związków” i szalonej redaktorki z „Fatalnego zauroczenia”. Zarówno widzowie, jak i krytycy byli zgodni, że trudno było znaleźć lepszą aktorkę do tych ról. Mimo tego za żadną z nich Glenn Close nie zdobyła Oscara. W ciągu całej swojej kariery była nominowana do Nagrody Akademii Filmowej aż sześć razy, jednak nigdy nie zwyciężyła. Rola w „Guardians of Galaxy” raczej nie zmieni tych niezbyt korzystnych statystyk, będzie jednak stanowiła doskonałą okazję do podziwiania talentu Glenn Close na dużym ekranie, a takiej okazji żaden prawdziwy miłośnik jej aktorstwa nie przepuści.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz