6-9 marca: czas na Warsaw Fashion Film Festival

Warsaw Fashion Film Festival 2013

Już niebawem w Warszawie rozpocznie się drugi Warsaw Fashion Film Festival. To nie lada wydarzenie dla wszystkich miłośników mody i kinematografii, które w tym roku prawdopodobnie przyciągnie do stolicy jeszcze więcej zainteresowanych niż rok temu.

Festiwal jest o tyle nietypowy, że promuje filmy, których głównym tematem jest moda. Całe wydarzenie potrwa cztery dni, od 6 do 9 marca. W tym czasie jego uczestnicy będą mogli korzystać z szeregu różnych atrakcji. Do najbardziej interesujących i wyczekiwanych należą z pewnością pokazy filmowe.

Uczestnicy Warsaw Fashion Film Festival będą mogli uczestniczyć chociażby w przeglądzie twórczości Johana Rencka, szwedzkiego reżysera specjalizującego się w tworzeniu reklam związanych z modą oraz w produkcji teledysków. W jego dorobku znajdziemy chociażby teledyski Madonny czy Robbiego Williamsa.

Warto wspomnieć, że Renck jest również autorem popularnego spotu reklamowego H&M z Laną Del Rey w roli głównej, który całkiem niedawno mogliśmy podziwiać w polskiej telewizji. W ramach festiwalu będzie można obejrzeć również film „Vidal Sassoon: The movie”, ukazujący historię jednego z najbardziej znanych i cenionych adeptów fryzjerstwa. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że en utalentowany fryzjer miał trudne dzieciństwo, którego sporą część spędził w sierocińcu.

Prawdziwym przebojem wśród filmów prezentowanych na festiwalu ma być jednak premiera filmu „Diana Vreeland: The Eye Has to Travel”, opowiadającego historię redaktor Vogue’a. Żaden prawdziwy miłośnik mody nie odmówi sobie przyjemności zapoznania się z jej historią w filmowej wersji.

Festiwal uświetni swoją obecnością Barbara Hulanicki. Film, którego jest bohaterką, zatytułowany „Beyond Biba” to kolejny z punktów programu festiwalu. Jego zwieńczeniem będzie natomiast konkurs polskich etiud filmowych. Najlepszą z nich wyłoni jury w składzie : Barbara Hulanicki, Filip Niedenthal, Tomasz Ossoliński i Magda Wunsche.

Zainteresowani praktycznym obliczem mody będą mogli uczestniczyć w warsztatach z dziedziny filmu i mody, które odbędą się ostatniego dnia festiwalu.

Wstęp na Warsaw Fashion Film Festival będzie możliwy dzięki biletom na pojedyncze pokazy i karnetom. Już teraz można zaopatrzyć się w nie w kasie Multikina w warszawskich Złotych Tarasach, w którym będzie odbywał się cały festiwal.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz