Amerykańscy homoseksualiści chcą bojkotu filmu „Gry Endera”

Bojkot filmu "Gry Endera"

 

Wyreżyserowany przez Gavina Hooda film science-fiction pt. “Gra Endera” to jeden z tych obrazów, które wzbudzają ogromne emocje nie tylko ze względu na swoją jakość i fabułę. W przypadku tej produkcji, kontrowersje związane są z postacią pisarza, którego książka posłużyła jako kanwa scenariusza do tego obrazu. Jak się okazuje, Orson Scott Card jest osobą głęboko wierzącą, a jako mormon, zdecydowanie sprzeciwia się związkom homoseksualnym.

Postać autora książki tak mocno rozzłościła amerykańskich homoseksualistów, że jedna z tamtejszych organizacji walczących z dyskryminacją osób o innej orientacji – Geeks OUT, postanowiła rozpocząć akcję o nazwie „Skip Enders Game”, która zachęca do bojkotowania filmu oraz wszystkich produktów, które tylko w jakiś sposób są z nim związane. Jako, że fabuła tej produkcji w żaden sposób nie porusza tematyki homoseksualistów, wyraźnie widać, że Geeks OUT odnosi się wyłącznie do poglądów pisarza.

Na razie akcja prowadzona przez organizację skupia się głównie na działaniach prowadzonych w sieci. Szczególnie burzliwa dyskusja rozgorzała na Facebooku, gdzie regularnie dochodzi do wymiany poglądów pomiędzy obrońcami Carda krytykującymi akcję, a osobami, które dopingują Geeks OUT wspomagając ich działania. Sam autor wydał oświadczenie, w którym prosił, aby nie łączyć jego poglądów z filmem, w którym w ogóle nie ma o nich mowy.

Opowieść o armii, która jest przygotowywana do obrony Ziemi w razie ewentualnego ataku Robali, to typowa historia science-fiction. Jak wiele produkcji należących do tego gatunku, tak i ta skupia się głównie na tym, jak uchronić ludzi przez inwazją obcych, jak obronić człowieczeństwo, by mogli oni dalej żyć na swojej planecie. Trudno jest zatem znaleźć widza, który dopatrzyłby się jakichkolwiek elementów świadczących o poglądach autora. Niemniej jednak, Orson Scott Card publicznie mówił o swoich przekonaniach, dlatego homoseksualiści poczuli się urażeni.

Film „Enders Game” będzie miał swoja światową premierę dopiero 27 października tego roku, jednak już na kilka miesięcy przed wejściem do kin wzbudza niezwykłe emocje. Chociaż Geeks OUT chcą koniecznie zaszkodzić twórcy całej opowieści, to jednak można mieć wątpliwości, czy rzeczywiście im się to uda. Istnieje też spore prawdopodobieństwo, że ich akcje zadziała odwrotnie i tylko bardziej zwróci uwagę widzów na całą produkcję.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz