Łowcy Głów – recenzja filmu

Łowcy głów - recenzjaRecenzja filmu: Łowcy Głów (Hodejegerne)

thriller, kryminał
Reżyseria: Morten Tyldum
Scenariusz: Ulf Ryberg, Lars Gudmestad
Premiera: 25. 05. 2012 (Polska), 26. 08. 2011 (świat)
Produkcja: Niemcy, Norwegia

Głównym bohaterem filmu jest Roger Brown, który na pozór ma wszystko. Trzydziestolatek żyje na wysokim poziomie, ma dobrą pracę, piękną żonę prowadzącą własną galerię oraz wspaniały dom. Od czasu do czasu musi jednak ukraść jakieś bardziej wartościowe dzieło sztuki, żeby podreperować swój budżet…

Wszystko komplikuje się, gdy żona przedstawia mu właściciela pewnego drogiego obrazu. Roger jest gotów go ukraść, ale nie przypuszcza, że właściciel dzieła okaże się trudnym przeciwnikiem.

Film zaczyna się od narracji Rogera, który stwierdza „Nazywam się Roger Brown, mam 168 cm wzrostu. Nie trzeba psychologa, by wiedzieć, że muszę to sobie jakość rekompensować”. Widz od razu zostaje wtajemniczony w fabułę, a reżyser przechodzi do przedstawienia właściwej historii. Tytułowy łowca głów sprytnie wykorzystuje zdobyte w trakcie rekrutacji informacje o tym, gdzie może ukraść coś wartościowego, żeby wyrównać pieniędzmi braki we wzroście.

Nie jest to jednak film w stylu serii „Ocean’s”. Widz ma podziwiać nie tyle brawurę rabunków, które zresztą są mało widowiskowe, ponieważ bohater spokojnie wchodzi, zabiera co chce, zastępując daną rzecz podróbką po czym równie spokojnie wychodzi. Tutaj głównym wątkiem jest pogoń właściciela dzieła Rubensa – Clasa Greve (w tej roli Nikolaj Coster-Waldau znany z Gry o Tron), za Brownem. Obaj wysilają swoje umysły, żeby wyprowadzić w pole swojego przeciwnika. W filmie nie brakuje ciekawych momentów i ważne jest przejście z atmosfery lekkości i humoru w prawdziwą walkę.

Niestety choć twórcy sprawnie operują swoimi zdolnościami, aktorzy w kilku momentach popełniają niewybaczalne gafy.

Niemniej jednak jest to kino, przy którym nie można się nudzić i pod wieloma względami dorównuje hollywoodzkim produkcjom, mimo że pochodzi ze Skandynawii.

Łowcy głów - recenzja filmu 1

 

Łowcy głów - recenzja filmu 2

 

Recenzja filmu Łowcy głów

 

Recenzja Łowców głów

 

Obejrzyj zwiastun filmu „Łowcy głów”.

GD Star Rating
loading...
Łowcy Głów - recenzja filmu, 4.8 out of 5 based on 4 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz