Wyścig śmierci (Death Race)

Wyścig śmierci
Wyścig śmierci (2008)

akcja, sci-fi
Produkcja: USA
Data premiery: 2009-10-03 (Polska), 2008-08-22 (Świat)
Dystrybutor: United International Pictures Sp z o.o.

Kierowca rajdowy, niegdyś mistrz NASCAR, Jensen Ames (Janson Statham), mający kryminalną przeszłość, przeżywa osobistą tragedię, gdy jego ukochana żona, Suzy (Janaya Stephens), zostaje zamordowana, a on, oskarżony o tę zbrodnię, trafia do więzienia na Terminal Island.

Kierowniczka tego ośrodka, Warden Hennessey (Joan Allen), stworzyła realisty show na miarę sławnych walk gladiatorów. Więźniowie, niczym niegdyś wojownicy, walczą o wolność, jednakże zasady są nieco inne. Zamiast rydwanów mamy tu stuningowane samochody, wypełnione śmiercionośną bronią. Na torze można tylko wygrać lub zginąć, zwycięzca odchodzi wolny po pięciu wygranych wyścigach. Jensen otrzymuje propozycję podszycia się pod dotychczasowego lidera, Frankensteina,, by, założywszy jego maskę, spróbować wygrać jeden już tylko wyścig i móc wrócić do domu do swojej córeczki.

Podejmuje wyzwanie, nie zdając sobie tak naprawdę sprawy z tego, co go czeka. Najgroźniejszym rywalem w tej walce o życie jest Machine Gun Joe – więzień, który zmasakrował Frankensteina i nie tylko… Wartka akcja osadzona w niedalekiej przyszłości, mnóstwo emocji i wspaniała gra aktorów wywołały wielkie zainteresowanie widzów tym filmem, który znalazł się nawet na liście 10 najlepszych, według Stephena Kinga, filmów 2008 r.

GD Star Rating
loading...
Wyścig śmierci (Death Race), 3.1 out of 5 based on 24 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

2 komentarze

 1. FRANK /

  Najlepsz film który oglądałem!:}

  GD Star Rating
  loading...
 2. Frankenstein /

  bardzo zajebisty film ktory kiedykolwiek widzialem

  GD Star Rating
  loading...

Zostaw komentarz