Więzy życia

Więzy życia

Recenzja filmu: Więzy życia (Rails & Ties)

dramat
Reżyseria: Alison Eastwood
Scenariusz: Micky Levy
Data premiery: 01.09. 2007 (świat)
Produkcja: USA

Wzruszający, zmuszający do zadumy film o skomplikowanych relacjach międzyludzkich, o tragedii, miłości i samotności. Wspaniały obraz, który poruszy serca nawet największych twardzieli.

Tom Stark (Kevin Bacon) jest maszynistą, któremu nie wiedzie się w życiu osobistym. Jego żona jest ciężko chora na raka, a kolejne etapy leczenia nie przynoszą skutku. Laura Danner (Bonnie Root) cierpi na głęboką depresję, przez co zaniedbuje syna. Pewnego dnia kobieta celowo wjeżdża na zamknięty przejazd kolejowy, by popełnić samobójstwo. Mały Davey (Miles Heizer) próbuje ją ratować, lecz widząc pociąg, który nie hamuje, ucieka zostawiając matkę w pojeździe. Prowadzący Tom do ostatniej chwili nie zgadza się na hamowanie, by nie spowodować wykolejenia się pociągu i nie narazić na śmierć swoich pasażerów. Pojazd uderza w samochód, w którym znajduje się kobieta.

Mimo dobrych chęci Toma, jego przełożeni mają wątpliwości, co do prawidłowości podjętej przez niego decyzji, więc zostaje zawieszony w zawodzie. Davey po śmierci matki trafia do rodziny zastępczej, lecz chęć zemsty popycha go do ucieczki. Pewnego dnia staje w drzwiach domu Toma Starka, by wykrzyczeć mu swoją złość. Jeszcze nie wie, że to w tym domu spotka się z czułością i zrozumieniem, na które tak długo czekał.

Tak, jak można było się tego spodziewać, uwagę swoją grą skupia głównie Kevin Bacon. Jednak równie przejmująca jest rola młodziutkiego Milesa Heizera. Film jest niezwykle spokojny, a jednak wzbudza w widzach wiele emocji. Powoduje wzruszenie, ale i pewną ilość nerwów wynikających choćby z nastawienia do prawa, które nie zawsze bierze pod uwagę ludzkie szczęście. Czy po tych wszystkich wydarzeniach którykolwiek z bohaterów będzie miał jeszcze okazję poczuć prawdziwą radość?

„Więzy życia” zmuszają do refleksji pokazując, że nawet najcięższe doświadczenia mogą nieść za sobą odrobinę nadziei. Rozpacz przeplata się z uśmiechem, pośród smutku można znaleźć miejsce na spokój i radość, a życie nigdy nie jest tylko czarne lub białe.

Obejrzyj zwiastun filmu „Więzy życia”.

GD Star Rating
loading...
Więzy życia, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz