Tupot małych stóp (Happy Feet)

Tupot małych stóp
Tupot małych stóp (2006)

bajka animowana, film przygodowy
Produkcja: Australia, USA
Data Premiery: 2006-12-01 (Polska), 2006-11-16 (Świat)
Dystrybutor: Warner Bros.

Mumble to pozbawiony talentu muzycznego pingwinek, żyjący w środowisku, w którym życiowego partnera dobiera się właśnie przez śpiew. Okazuje się jednak, że jego pasją jest… stepowanie, przez co odstaje od pozostałych pingwinków i co go bardzo smuci. Inni uważają, że jego odmienność może spotkać się z gniewem bogów, dlatego też postanawiają wypędzić go z domu.

Z jednej strony film „Tupot małych stóp” („Happy Feet”) jest genialną produkcją dla dzieci zrealizowaną w formie musicalu, w której jest dużo tańca i śpiewu. Z drugiej jednak strony, wywołuje ona kontrowersje wśród starszych widzów, którzy są w stanie wyłapać w niej sporo ukrytych przesłań politycznych, jakie George Miller postanowił wpleść do swojego dzieła. Niektóre z poruszanych tematów są zbyt poważne dla małych dzieci, chociaż zostały one wkomponowane w bajkę w taki sposób, że nie zauważą one tego nawet.

Jak widać, jest to wielopokoleniowa bajka opowiadająca o odmienności, odrzuceniu przez najbliższych, a także o tym jak poradzić sobie w podobnych sytuacjach. Dodatkowo jest to okryte doskonałą aranżacją muzyczną.

GD Star Rating
loading...
Tupot małych stóp (Happy Feet), 2.8 out of 5 based on 16 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

4 komentarze

 1. Ryane /

  W zasadzie to filmy animowane to nie moja działka, ale ten obejrzałem zupełnie przypadkowo i nawet mi się spodobał. Choć nie na tyle, by poświęcić czas na kolejny seans 😉

  GD Star Rating
  loading...
 2. marcelinka /

  Czesc, mam 8 lat i ta bajka jest moją ulubioną ze wszystkich. Kocham Ja. 😉

  GD Star Rating
  loading...
 3. hf /

  ja ja lubie jest fajna

  GD Star Rating
  loading...
 4. Eddie Murphy /

  It is my fawourite animaction,,
  It is ok

  GD Star Rating
  loading...

Zostaw komentarz