Kupiliśmy Zoo

Kupiliśmy Zoo okładkaRecenzja filmu: Kupiliśmy Zoo

dramat, film familijny, komedia
Reżyseria: Cameron Crowe
Scenariusz: Aline Brosh McKenna, Cameron Crowe
Premiera: 16.03.2012 (Polska) 26.11.2011 (świat)
Produkcja: USA

„Kupiliśmy Zoo” to filmowa adaptacja książki, której fabuła opiera się na prawdziwej historii. To opowieść o ojcu, który z dnia na dzień postanawia zmienić życie swojej rodziny. Zrywają więc z wygodnym, miejskim życiem i… kupują zoo!

Zmiana dotychczasowego trybu życia była dla rodziny o tyle trudniejsza, że Benjamin był samotnym ojcem dwójki dzieci, w tym jednego zbuntowanego chłopca. Ryzykowna decyzja okazuje się zaskakująco trafna.

Matt Damon i Scarlett Johansson, którzy wcieli się w role głównych bohaterów, nie mieli prostego zadania. Do tej pory widzowie znali ich przede wszystkim z innych gatunków filmów. Damon grał przede wszystkim w filmach akcji, zaś Johansson w komediach romantycznych, dlatego kino familijne było dla nich swego rodzaju wyzwaniem. Na szczęście oboje bardzo dobrze mu podołali. Ich grze aktorskiej w tym filmie nie można nic zarzucić.

Jako ciekawostkę warto dodać, że zakładana data otwarcia zoo, sobota 7 lipca 2010, wielokrotnie wymieniana w filmie, w rzeczywistości wypadała w środę. To tylko niewinna pomyłka, która w żaden sposób nie umniejsza przyjemności, jaka płynie z oglądania filmu. Film został stworzony z myślą o dzieciach i młodzieży, jednak dorośli również nie powinni być nie rozczarowany.

Obejrzenie go sprawia, że wewnątrz robi się trochę cieplej, a codzienność jest nieco łatwiejsza do zniesienia. Owszem, można nieco narzekać na naiwność przedstawionej historii i jej niską wiarygodność, trzeba jednak przyznać, że od czasu do czasu każdy z nas potrzebuje takiej bajkowej opowiastki, która pozwoli mu nieco inaczej spojrzeć na świat.

Jedyną prawdziwą wadą tego sympatycznego filmu może okazać się fakt, że w Polsce można go obejrzeć jedynie w wersji z napisami, co czyni go niedostępnym dla młodszych dzieci, które również mogłyby być nim zainteresowane. Pozostaje więc poczekać na wydanie go w formie DVD.

Kupiliśmy Zoo kadr 1

 

Kupiliśmy Zoo kadr 2

 

Kupiliśmy Zoo kadr 3

 

Kupiliśmy Zoo kadr 4

 

Obejrzyj zwiastun filmu „Kupiliśmy Zoo”.

GD Star Rating
loading...
Kupiliśmy Zoo, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz